DO MĚSTA ZVE BLANKA PROKŠOVÁ

Na září se těším snad více než na letní prázdniny. Věřím, že ukončí kruté tropické léto a přinese s sebou kouzelné léto babí. Především se ale nemůžu dočkat, až odstartujeme další nabitou sezónu u nás na Leitnerce! Hned od září program rozjedeme naplno a nebudeme jediní.

DO MĚSTA ZVE BLANKA PROKŠOVÁ

Klub Leitnerova zahájí svoji sezónu 13. 9. vernisáží výstavy Fenomén Urbex II – Brno objektivem urbexerů. Již podruhé tak nahlédneme do opuštěných a z velké části již neexistujících budov, tentokrát se zaměřením na Brno. Čekají nás dva velké koncerty – 21. 9. českobudějovická kapela Sýček se svěží porcí krautrocku a kytarového hluku ve spojení s mladým pražským uskupením Pris a 27. 9. německá psychedelická žánrovka pro milovníky srdceryvných vokálů a sedmdesátkové estetiky – Ogrom Circus, kteří vystoupí společně s Metronome Blues. Pro fanoušky jazzu rozjíždíme v nové sezóně cyklus jazzových koncertů, jenž zahájíme 25. 9. se saxofonistou Pavlem Zlámalem & PQ. Od začátku září je také opět otevřeno Café Leitnerka s klidnou a hlavně příjemně stinnou zahrádkou.

Těším se na velkou událost pro celé město, kterou bude bezpochyby příchod nového šéfdirigenta do Filharmonie Brno. Renomovaný dirigent Dennis Russell Davies se představí na svém inauguračním koncertě 18. 9. v sále Stadionu na Kounicově ulici. Myslím, že každý hudbymilovný Brňák by měl nového šéfdirigenta přijít uvítat! Ať vidí, že Brno je plné hudebních nadšenců! Já tam budu určitě!

Divadlo Polárka již tradičně otevře novou sezónu třídenním festivalem Polárkový dort (21.–23. 9.). Nově se festival rozroste i za brány divadla. V nedalekém Björnsonově sadu vyroste šapitó, kde se během víkendu představí hostující divadla nebo třeba kapela Bombarďák. Máte rádi silniční kola? Tak právě pro vás se v klidném prostředí ulice Pellicova, v samém srdci Brna, chystá nový miniprostor. „Cyklistická laboratoř“ Asphalt Cycling Lab nabídne fajnšmekrům stavbu stylových kol na zakázku, prodej doplňků z vlastní limitované produkce — trika, čapky, tašky, držáky na kolo nebo sítotiskové plakáty. Kromě duševních zážitků jsou nachystány i zážitky pro chuťové buňky. Já si určitě nenechám ujít Burger Festival Brno 7.–9. 9., kam jsou zváni všichni gurmáni, zvláště milovníci pořádného kusu masa v lahodné bulce, a již 9. vlnu Slavností moře 15.–16. 9. na Kraví hoře, které pořádá můj oblíbený podnik Ocean48. I v září Brno žije na plné pecky!

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307