DO MĚSTA ZVE DANIEL ZEMAN

Muzeum města Brna má ve své správě tu nejvýznamnější historickou dominantu Brna – hrad Špilberk. Prakticky po celé léto se zde bude odehrávat množství kulturních akcí, které stojí za to navštívit. Za návštěvu stojí také aktuální výstava o vzniku Československé republiky Rok 1918 – co nám válka vzala a dala, případně ojedinělá výstava fotografií meziválečné brněnské architektury Vize modernosti.

DO MĚSTA ZVE DANIEL ZEMAN

Muzeum města Brna připravilo pro návštěvníky naprostý unikát, který se zatím nikde jinde v Česku neobjevil. Šifrovací hra s názvem Příběhy z kasemat využívá rozšířené reality a za pomoci tabletů můžete na vlastní kůži zažít atmosféru tajemných špilberských kasemat, unikátního systému dlouhých chodeb vestavěných do hradních příkopů, které měly původně sloužit jako úkryt vojska při dělostřeleckém útoku, aby se následně změnily na vězení pro nejhorší zločince rakouské monarchie. Máte-li chuť tento netradiční výlet do historie zažít, stačí vám k tomu málo – objednat se na webu pribehyzkasemat.cz a poté i s rodinou nebo partou přátel vyrazit na Špilberk. Podmínkou je chuť luštit nejrůznější zapeklité šifry a logické hádanky, při nichž zapojíte rozum i kreativitu. Jakmile budete mít hru dohranou a muzeum prošlé, můžete vyrazit do víru velkoměsta. Přestože se během prázdnin Brno obvykle viditelně vylidní, neznamená to, že by v něm byla nuda. Právě naopak.

Po celé léto bude centrum patřit druhému ročníku multižánrového festivalu Uprostřed, v němž nebude nouze o kvalitní hudbu, divadlo nebo happeningy. Jelikož jsme v Brně, nesmíme zapomenout ani na Petrov, to je ta katedrála naproti Špilberku – a nezřídka si lidé tyto dvě brněnské dominanty pletou. V létě máte výjimečnou možnost zajít si na noční vyhlídku z petrovských věží. Panoramata, která uvidíte, jsou vskutku dechberoucí. Věřím, že si prázdninové období užijete ve zdraví a pohodě. Vzhledem k tomu, že mnozí z nás jsou už ze školních lavic dávno pryč, dovolím si připomenout hlavní zásadu, kterou nám vždy kladla na srdce třídní učitelka: „Neskákejte do neznámých vod!”

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307