DO MĚSTA ZVE MARTIN NOVOTNÝ

Venku začíná být opravdu krásně. A co vlastně v Brně dělat, když je tak hezky? Tuhle otázku si náhodný návštěvník může celkem v klidu položit. Rodilý obyvatel Brna však ví, že zůstat doma u knih a laptopů by byla největší chyba. Vyrazte do města, protože to žije. Jarní dny jsou definitivně tady.

DO MĚSTA ZVE MARTIN NOVOTNÝ

Pro začátek tedy pojďme vyhlédnout ven, jak město žije svým životem. Brno je opravdu plné příležitostí, jak využít menšího či většího parku k odpočinku. Já osobně už se velmi těším, až zajdu do parku v Lužánkách a na veřejném grilu si tu s přáteli připravím večeři. Nutno podotknout, že tam bývá často plno. To potom vyrazíme na Kraví horu. Gril tam je také, jen ne na elektřinu, tak dřevo a sirky s sebou! A když nechcete odpočívat, projížďka na kole nebo na in-line bruslích kolem řeky je pro vás to pravé. Když kolo nemáte, nevěšte hlavu, můžete využít služby sdílených růžových kol s názvem Rekola, s nimiž pohodlně dojedete všude po městě.

Jestli už jste se nabažili sportu a procházek, nabízí se možnost vybrat si ze série komentovaných prohlídek s autory speciálního průvodce TO JE BRNO II. Mezi prohlídky odehrávající se od začátku dubna až do poloviny června patří Brno – město uprostřed kolejí, Módní Brno, Po stopách fotky z obálky, Překročme řeku Svitavu a Trapná cyklojízda, kterou bych vám doporučil obzvláště rád. Trapná rozhodně nebude. Co do počtu účastníků (maximálně třicet) sice nebude větší než dubnová cyklojízda Critical Mass, ale o to zajímavější bude její náplň. A hlavně průvodce. Je jím Tomáš Chalupský, zakládající člen spolku Bike Kitchen Brno a bývalý moderátor kultovního rádiového pořadu Šlapeme a pícháme. Jinak než na kole se po městě prakticky nepohybuje. Účel projížďky v jeho režii tak bude velmi výchovný. Zaměří se s vámi na nejhorší brněnská dopravní opatření, kterým cyklisté musí čelit. Zaručuje bezpečnou jízdu, po níž vás už ani ta nejnebezpečnější úskalí místního provozu ze sedla neshodí. Nezapomeňte se však přihlásit do 25. května.

Rada na závěr. Ať už se vrhnete kamkoliv, doporučuji zřídit si BRNOPAS. Lépe se s ním zorientujete ve městě a doporučí vám nejlepší turistická místa a události, které stojí za to nezmeškat. Slevy na vstupném jsou pak třešničkou na dortu. Tak si užívejte Brno a šetřete energii na další měsíc!

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307