DO MĚSTA ZVE SYLVA BRYCHTOVÁ

Dětské muzeum při Moravském zemském muzeu vzniklo jako první muzejní pracoviště zaměřené na práci s dětskými návštěvníky a návštěvníky se specifickými potřebami u nás. Působím zde již sedmým rokem a ráda bych vás pozvala na některé naše akce a zároveň i upozornila na jiné, které se v nyní v Brně dají navštívit s dětmi.

DO MĚSTA ZVE SYLVA BRYCHTOVÁ

Milujete příběhy? Do konce července můžete navštívit naši výstavu Analfabeta Negramotná a další hrdinové z knih, která vám hravou a zábavnou formou přiblíží literární tvorbu určenou pro děti a mládež. Seznámíte se s dívkou Analfabetou, kterou nebavilo číst knížky, ale přesto se setkala s celou řadou světoznámých literárních postav. V sobotu 2. června si pak určitě nenechte ujít doprovodný program nazvaný Na slovíčko s Pavlem Čechem. Čeká nás povídání i tvoření s oblíbeným brněnským malířem, autorem komiksů a ilustrátorem. Víte, že i předměty vyprávějí? Důkazem je výstava Chvála sběratelství, kde cenné dvě stě let staré předměty představují fenomén sběratelství od vzniku kabinetů kuriozit či přírodnin až po samotná muzea. Obě výstavy lze s dětmi navštívit v Dietrichsteinském paláci na Zelném trhu. A u příběhů zůstaneme. Ještě před začátkem prázdnin zkuste vzít děti na příběhy, kterým vdechli život divadelní tvůrci a herci. Mě osobně zajímá scénické nastudování legendárního literárního díla Pipi Dlouhá punčocha v Divadle Radost. Příběh z roku 1945 pojednávající o dívce výjimečně svobodomyslné a nekonvenční, od nejoceňovanější švédské autorky knih pro děti Astrid Lindgrenové.

Kdo by náhodou neznal Alenku v kraji divů a za zrcadlem, patrně nejproslulejší dvoudílné dílo Lewise Carrolla, příběhy plné slovních, intelektuálních hříček a paradoxů, zajděte si na premiérové představení Alenka za zrcadlem do divadla Polárka. Je obdivuhodné, že toto úchvatné dílo z roku 1865 podněcuje umělce stále k novým interpretacím. Ve stejném divadle rovněž láká ke zhlédnutí i lyrické podobenství o životním putování František z kaštanu, Anežka ze slunečnic, které vzniklo na motivy českého básníka a autora knížek pro děti Radka Malého.

V nadcházejícím čase prázdnin a bezstarostných letních dní se pak plni uměleckých zážitků z těchto jistě podnětných divadelních her a výstav vrhněme vstříc vlastním příběhům a dobrodružstvím.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307