DO MĚSTA ZVE TEREZA NOVOTNÁ

Letošní podzim je hudební a vzpomínkový. Sto let od založení Československa je dost dlouhá doba na to, abychom mohli zhodnotit, co všechno se za danou dobu změnilo. A právě o pohled nazpět se snaží cyklus akcí (K)roky naší minulosti na Mendelově univerzitě.

DO MĚSTA ZVE TEREZA NOVOTNÁ

V průběhu podzimu si připomínáme významné milníky českého národa v letech 1918, 1968 a 1993. Průřez dobou představila v říjnu výstava Univerzita v kontextu událostí. Návštěvníci si mohli na dobových fotografiích a dokumentech prohlédnout, jak se měnilo okolí a využití samotné budovy univerzity, i to, jak historické události zasáhly do života lidí na ní působících.

Předpremiéru měla výstava už na začátku října během Noci vědců, oficiální zahájení poté odstartoval koncert multižánrového smyčcového tria Husak Quartet. Tím ale koncerty zdaleka nekončí, v listopadu a prosinci budou následovat další. Jelikož se cyklus soustředí především na tři přelomové roky v historii, byl symbolicky zvolen i stejný počet hudebních vystoupení.

V polovině listopadu doporučuji zajít na koncert Pavla Šporcla, který zahraje přímo ve slavnostní aule Mendelovy univerzity. Hudební trojlístek uzavře kapela Ensemble FLAIR, jež vystoupí ve Křtinách v kostele Jména Panny Marie. Jejich fúze lidové a vážné hudby bude ideálním programem k adventnímu období a naladění na pomalu přicházející vánoční atmosféru.

Hudební krasojízda pro mě bude ještě pokračovat i mimo oslavy výročí republiky. Chystám se na koncert písničkářky Radůzy, která společně s kapelou zahraje 13. 11. v Husovicích na Musilce. Prozatím podzimní počasí vybízí spíš k odpoledním procházkám, šoupání nohama ve spadaném listí a sbírání kaštanů, jichž mám už teď plné kapsy. Pokud to ještě chvíli vydrží, ráda bych o víkendu vyrazila do Lamacentra Hády a do Mariánského údolí, užít si ještě trochu těch krásných barev v přírodě. A v případě sychravého počasí to vždycky jistí knížka, deka a hrnek s čajem.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307