Do světa hudby zve Jenoféfa Beta

Písničkářství má u nás svou dlouholetou tradici a stále se mu daří. Žánr pramenící ze skromných aranží a často komorních až intimních vystoupení sice nenabízí velkou pódiovou show, ale vrací hudební zážitek zpátky ke kořenům, tedy k pocitům a sdílení prožitků. Komu je bližší poselství a autentická emoce, může si hned v prvním měsíci nového roku najít v Brně několik hudebních příležitostí, jak se naladit na písničkářskou notu.

Do světa hudby zve Jenoféfa Beta

Jedním z velkých a do jisté míry překvapivých jmen, která se v Brně v lednu objeví, je kapela Nerez. 21. ledna vystoupí na Musilce společně se zpěvačkou Lucií Šoralovou. Skupinu Nerez zná většina publika asi hlavně z přelomu 80. a 90. let, z období jejich dnes již legendární spolupráce se Zuzanou Navarovou, z níž vzešly nesmrtelné písně naplněné barevným zvukem vpleteným do poetických, hravých a nadčasových textů. Skupina ukončila svou činnost v polovině 90. let a po dlouhé odmlce se letos vrací v novém složení a s novými písněmi, které vyšly na albu Zlom. Role ústředního ženského hlasu Nerezu se zhostila slovenská zpěvačka Lucia Šoralová a z této spolupráce se zrodila jednak nová interpretace již známých písní, ale také písně úplně nové (například titulní píseň alba Zlom), které rozhodně nezůstávají nic dlužny někdejší slávě Nerezu. Každý interpret a autor je jedinečný, někteří však zanechávajínesmazatelnou stopu a prázdno, které se nedá jen tak zaplnit. Nahradit Zuzanu Navarovou jednoduše nelze, ale stejně jako život, i hudba se vyvíjí, a tak nový hudební směr Nerezu rozhodně potěší i zaryté fanoušky starých dobrých časů.

28. ledna dává akce Open Mic v Café Práh prostor lokálním a méně známým interpretům, aby mohli oslovit nové a širší publikum. Měla jsem tu čest účastnit se společně s dalšími písničkáři zářijového koncertu a byl to skvělý zážitek, věřím, že nejen pro nás vystupující, ale i pro publikum. Během večera máte možnost poslechnout si řadu autorů a autorek, na které byste možná jinde jen tak nenarazili, a kteří přitom produkují poctivou autorskou tvorbu.

A pokud je vašemu srdci blízká bluesová melancholie a naléhavost a máte chuť posedět si v útulném prostoru maličké umělecké kavárny, srdečně vás zvu hned 6. ledna do Chez Catherine art a café na svůj akustický bluesový večer, kde představím průřez bluesovými písněmi ze své tvorby.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307