DO SVĚTA HUDBY ZVE MIROSLAV JURČÍK

Říká se, že v Brně se buď děje všechno v jeden den, nebo se neděje vůbec nic. Najít v březnu den, kdy se tady neděje nic, je skoro nemožné. Zato v některé dny je potřeba z bohatého programu opravdu vybírat.

DO SVĚTA HUDBY ZVE MIROSLAV JURČÍK

Hned zkraje měsíce si můžete v Kabinetu MÚZ poslechnout mladou českou kapelu Manon Meurt, která tu představí svou novou desku MMXVIII. Komu dramaturgie Kabinetu sedí, neměl by si 26. 3. nechat ujít koncert mladé české zpěvačky Sáry Vondráškové vystupující pod pseudonymem Never Sol. Jako brnocentrista bych nevynechal koncerty kapel, které jsou tu doma – 14. března na Staré Pekárně zahrají Květy a 15. v Music Labu pokřtí své nové album Diedina postfolkorní kapela Ponk. Křtít bude taky kapela The Shookies, ve které mám tu čest dělat klávesáka. 21. 3. na Melodce pokřtíme naše druhé album Sooner or Later a supportovat nám bude mladá zpěvačka Maki ze Zábřehu. Společně s námi na koncertě vystoupí taky kluci z Moravia Big Bandu, kteří na album nahráli dechovou sekci. Přijďte, rád vás uvidím!

Peprnější hudební zážitek zprostředkuje brněnská Mucha spolu s Electrïck Mann v Eleven clubu 8. března. Femi-punk pak 9. 3. v Metru vystřídá klasika undergroundu The Plastic People of The Universe. A kdo by měl ještě energie nazbyt, ocení koncert Mňágy a Žďorp na Flédě. Je to však právě jedno z těch dat, kdy budete muset volit mezi více nabídkami. Leoš Hort aka HRTL, držitel ceny Anděl za elektronickou hudbu, vystoupí ten samý večer v PRAHA/Fórum pro architekturu. Pokud by vám elektronická hudba nebyla dost dobrá, můžete zajít do Mahenova divadla – ne na činohru, ale na koncert kladenské hudební skupiny Zrní. Tohle spojení netradičního místa s jejich hudbou, ve kterém se poslední dobou skupina vyžívá, určitě bude stát za to! A když je řeč o netradičních prostorách… byli jste už v Kafaře? Bývalá fara v Obřanech dnes slouží jako kulturní prostor. Intimitu místa dokreslí 23. března Malé zvíře, část několikačlenného projektu Zvíře jménem podzim.

A poslední tip bude pro milovníky vážné hudby: Maki Namekawa a současný umělecký ředitel FIlharmonie Brno Dennis Russell Davies 23. 3. v Besedním domě zprostředkují minimalistickou seanci děl Steva Reicha a Philipa Glasse. Čistá krása, přátelé.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307