Dozvědět se i mlčky rozmlouvat

Petr a Pavel, Janové, Jakub, Michal, Marie. Nejedná se jenom o tradiční jména, ale také o postavy svatých, jimž jsou zasvěceny chrámy v Brně, otevírají své brány návštěvníkům. Jak píše brněnský biskup Vojtěch Cikrle v knize Ten chrám jsi ty, kostely nejsou zakonzervovaná místa, ale živý prostor k setkávání.

Dozvědět se i mlčky rozmlouvat

Projekt Brno a jeho chrámy zve k setkání s tichem i zajímavými informacemi věžatých svědků minulosti, kolem kterých denně chodíme, ale snad se zdají být pro mnohé uzavřeny.

Od 12. června do 17. září mají návštěvníci možnost obrátit se na průvodce ve vybraných chrámech v Brně, kteří zájemcům zdarma představí historii, architekturu i význam dané stavby.

Co můžete zažít a poznat? Barokní drama chrámu sv. Michala na Dominikánském náměstí, Svaté schody a Svatou chýši v kostele sv. Janů s Loretou na Jánské, ostrou gotiku a duch historie sv. Jakuba na Jakubském náměstí, pestrou nádheru baziliky minor Nanebevzetí Panny Marie na Starém Brně a konečně majestátnost katedrály sv. Petra a Pavla. Každý z chrámů je galerií významných děl, která potěší oko nejen odborníka na umění.

Projekt Brno a jeho chrámy nabádá nejen k využití služeb průvodců, ale zve také k odpočinku od ruchu živého centra. Stačí jen přijít a nechat na sebe působit důstojnost a ticho prostoru.

Otvírací doba chrámů s průvodci je uvedena v brožuře Brno a jeho chrámy.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307