Exkurz do historie v Mincmistrovském sklepě

Co má společného Hitlerova dálnice se soužitím Čechů, Židů a Němců za první republiky a Krytem 10Z? Všechno to jsou témata historických přednášek, které se na podzim uskuteční v Mincmistrovském sklepě.

Cyklus přednášek byl zahájen 31. října a zájemci se vydali s Janem Šafaříkem „Po stopách Hitlerovy dálnice“. Monstrózní projekt dnes připomíná především mostní pilíř u brněnské přehrady. V listopadu budou přednášky pokračovat neméně zajímavými tématy. 14. listopadu Libor Vykoupil představí, jak vypadalo „Brno za první republiky“. Konkrétně se zaměří na soužití Čechů, Židů a Němců v moravské metropoli. Poslední přednáška, která se uskuteční 28. listopadu, povede do tajemného krytu 10Z. 10Z je kódové označení nejutajovanějšího brněnského krytu. Ten vznikl v době nacismu jako úkryt Luftschutzu před americkým a sovětským bombardováním a v dobách minulého režimu pak měl sloužit jako útočiště v případě nebezpečí pro představitele města a kraje. Zajímavý prostor, který fungoval například i jako velkoobchod s vínem Löwy a Šmíd, představí Pavel Paleček.

Mincmistrovský sklep dodá všem tématům jedinečnou atmosféru. Přednášky začínají vždy v 17 hodin, cena vstupenky je 50 korun a vstupenky se prodávají na místě.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307