Experimente s rodinou, sem! Nebojíme se!

Na letošní Brněnskou 16 zavítá také Josef Dabernig, rakouský filmař, jehož jméno není českému kulturnímu publiku neznámé. Jeho přítomnost na festivalu ocení hlavně milovníci filmového experimentu.

Pěkně nám to celé do sebe zapadá! Josef Dabernig totiž točí videa za pomoci svých rodinných příslušníků, kteří v jeho filmech pochopitelně také vystupují. Uvedeme 5 filmů, z nichž největším tahákem by pro brněnské publikum mohl být film Herna. V tomto rodinném dramatu o hazardu uvidíte v hlavních rolích dnes již provařeného herce Prokopa Holoubka. Sekunduje mu Barbora Šedivá a Filip Cenek. Rodinné kořeny v okolí Brna hledá protagonista filmu Rosa Coeli.

Experiment pojednávající nejen o morálním úpadku jeptišek z Dolních Kounic se natáčel v Adamově a Blansku. Neméně rodinný bude i film Hotel Roccalba – film o rodinném hotelu samotného filmaře vznikal za účasti 80letých režisérových rodičů a dalších 6 členů jeho rodiny. Filmy Josefa Daberniga jsou typické pomalým tempem, promyšlenou vizualitou a dialektikou obrazové a textové složky, která je často výchozím bodem Dabernigových snímků.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307