FantasTICké dárky z Brna

1. – 30. 4. 2020

Známé brněnské ikony tak, jak je neznáte. Skelet brněnského draka jako originální dekor porcelánu, roztomilé postavy z Janáčkových oper na tričkách pro děti, brněnský orloj jako přívěsek na klíče, katedrála na Petrově jako svícen a mnoho dalšího. A k tomu spousta knížek o Brně. To jsou dárky od TIC BRNO, který tady zdaleka není jen pro turisty, ale pro všechny, kteří mají CIT pro BRNO.

Fantastické dárky z Brna

Brno je unikátním místem s autentickou atmosférou a TIC BRNO pracuje na tom, aby o tom věděl nejen celý svět, ale i brněnští obyvatelé. Je městem architektury, především té funkcionalistické, městem hudby, jak potvrdilo UNESCO, a městem gurmánům, známým především svým kavárenským životem. Také proto mezi dárkovými předměty v brněnských infocentrech a na
www.darkyzbrna.cz najdete například svícen ve tvaru zmenšeného funkcionalistického pavilonu A brněnského výstaviště, pohlednice s nápěvky mluvy zachycenými Leošem Janáčkem v brněnských ulicích a originální brněnský porcelán k tomu správnému brněnskému stolování. Ale popořádku…

 

Architektura

Kromě zmíněných keramických svícnů ve tvaru dvou zmenšených brněnských ikonických staveb příznivci architektury jistě ocení například nového průvodce špičkovým interiérovým designem Jihomoravského kraje, který odhalí místa, kam se běžně nepodívají.

 

Hudba

Milovníci hudby a Leoše Janáčka mohou vybírat hned ze dvou kolekcí. Autorkou té, která je založena na motivech Janáčkových nápěvků mluvy (zápisů situací a útržků hovorů včetně notového záznamu), je designérka Barbara Zemčík.

Výtvarnice Vendula Chalánková zase podle historických fotografií zpracovala vlastní vyobrazení Janáčka a jeho blízkých a k tomu navíc postavy z opery Příhody lišky Bystroušky.

 

Gastronomie

Stolování po brněnsku? Jedině s porcelánem zdobeným zlatým Petrovem nebo černou perokresbou kostry brněnského draka! A nejlépe v tričku se srdcem od TIMA a s dětmi chráněnými bryndáčky z dětské kolekce #suzbrna.

 

Book shop

Ani někteří kovaní Brňané pravděpodobně netuší, že v tradičním infocentru „pod krokodýlem“ najdou specializovaný book shop. Zaměřuje se nejen na knihy o Brně, ale také na počiny brněnských autorů, a to v češtině i světových jazycích. Zkrátka ideální dárek pro přátele v zahraničí, kteří se zajímají o brněnskou tvorbu. Vedle odborných publikací, map a průvodců zde tak najdete historické, dokumentární, dětské, umělecké a další knihy včetně beletrie. Například už legendární autentické průvodce TO JE BRNO, pohádku pro děti Traktůrek Zetůrek nebo knihu Jurkovič, Brno a Vesna od historičky Mileny Flodrové. Nebo je libo Poezie Basic Czech od Zdeňka Rotrekla či b jako brno od streetartisty TIMA?

 

Brněnská infocentra neslouží jen turistům

TIC BRNO provozuje turistická informační centra s nabídkou, co uspokojí i domácí, kteří znají Brno jako své boty. Nemusíte mít nutně zájem o komentované prohlídky nebo vstupenky na kulturní akce, i když i ty se jistě můžou hodit. Na „íčku“ totiž pořídíte také výše zmíněné originální dárky a knížky. A mnohé další! A tašku na dárky si s sebou neberte. Koupíte si tu z Brna.

Infocentrum „pod krokodýlem“
Radnická 8

Infocentrum TO JE Brno
Panenská 1

Dárky za času korony

Vzhledem k aktuálním nařízením vlády mají i brněnská infocentra nyní bohužel zavřeno. Dárky z Brna se ale můžete kochat na www.darkyzbrna.cz a až infocentra otevřou, s radostí do nich vyrazit na osobní obhlídku a nákup.
A kdo nevydrží, může nakoupit v e-shopu.

www.darkyzbrna.cz

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307