Febiofest přiveze do Brna Polanského i Febio Hospodský kvíz

Od 1. do 3. dubna proběhnou v brněnském Kině Art tradiční regionální ozvěny Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest. Šesti vybraným filmům, které se budou promítat ve třech festivalových dnech, vévodí čerstvá novinka kontroverzního režiséra Romana Polanského Žaluji!

Febiofest přiveze do Brna Polanského i Febio Hospodský kvíz

Historické drama Žaluji! o důstojníku Alfredu Dreyfusovi, který byl koncem 19. století ve Francii neprávem obžalován ze špionáže pro německé císařství a následně odsouzen k doživotnímu vězení, tak uvidí diváci festivalu s velkým předstihem. Do české distribuce se totiž snímek dostane až v polovině května, proto si brněnští filmoví nadšenci jeho dubnové promítání nemohou nechat ujít. Polanski za filmovou adaptaci historického skandálu, jenž pojednává nejen o společenské degradaci, ale i antisemitismu, získal na festivalu v Benátkách druhou hlavní cenu, Stříbrného lva. V hlavních rolích excelují francouzské herecké hvězdy Louis Garrel a Jean Dujardin. Z dalších zajímavých snímků, které festival přináší, musím vyzdvihnout dokument Škola svádění, úspěšný hit filmového festivalu Sundance, drama o vztahu otce a syna Sladký chlapec a čínské drama Žít a zpívat.

Doporučuji se zúčastnit i našeho Febio Hospodského kvízu, který bude zaměřen na filmové znalosti. Speciální doprovodný program se odehraje 31. března v Kavárně Trojka na Dominikánském náměstí. Vítěz mezihospodské ligy může kromě jiného vyhrát vstupenky na festival.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307