Festivalový čtyřlístek pro štěstí

Kam v létě na festival? Do Brna! To je totiž městem hudby, vědy a festivalů. Po celé léto ve městě narazíte na koncerty, divadla, happeningy a filmové projekce festivalu UPROSTŘED, třetí červencový víkend lépe poznáte světoznámého brněnského vědce na festivalu Mendel je…, multižánrový festival Maraton hudby Brno promění na čtyři srpnové dny Brno ve velkou hudební stage a letní festivalový čtyřlístek pro štěstí uzavře Den Brna připomínající úspěšnou obranu Brna před švédskými vojsky.

Festivalový čtyřlístek pro štěstí

Festival UPROSTŘED po celé léto oživuje brněnské ulice, náměstí i zapadlé kouty. V programu plném koncertů, workshopů, divadelních představení, tančíren, sportovních a multimediálních akcí se představí řada místních umělců a souborů. Festival je o kultuře a o setkávání a propojování různých lidí bez ohledu na věk nebo kulturní vkus. Je přístupný a otevřený všem, zadarmo, na různých místech brněnského centra.

Festival Mendel je… se věnuje brněnskému vědci se světovým renomé, zakladateli genetiky, G. J. Mendelovi. Ve třech dnech nabízí spojení zábavy, nevšední gastronomie a vzdělání. Oblíbenou součástí programu je videomapping na zdi opatství, food fest nebo open-air pokusy a koncerty pro děti i dospělé. Vědce festival ukazuje tak, jak jej lidé neznají; například jako kněze či meteorologa. Letošním tématem bude Mendel jako včelař. Hlavní program v zahradě augustiniánského opatství doplní také tematické prohlídky a přednášky v botanické zahradě MU, v arboretu MENDELU, Hvězdárně a planetáriu Brno, Zoo Brno, Jihomoravském muzeu ve Znojmě či v samotném opatství.

Multižánrový festival Maraton hudby Brno je založen na originalitě, interakci s publikem, pestrosti a není věkově, sociálně ani národnostně omezen. Zahrnuje množství různých hudebních žánrů: folklorní linku, jazz, klasiku, nekonečné varhany, Pianoštafetu, rockovou scénu či akci Bezuliční busking. Na své si přijdou běžní posluchači i ti náročnější. Nedílnou součástí Maratonu je festival Na prknech, dlažbě i trávě, který nabízí divadelní představení, koncerty nebo workshopy pro děti i dospělé.

Poslední z letního čtyřlístku brněnských festivalů, Den Brna, připomene již 374. výročí úspěšné obrany Brna před švédskými vojsky v době třicetileté války. Můžete se těšit na dobový jarmark, historický šerm, scénickou historickou bitvu, uctění památky velitele obránců Raduita de Souches, pochod vojsk městem, dobové taneční i hudební vystoupení.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307