FOOD DRINK BRNO VÍTÁ LÉTO

Léto začalo o něco dříve, než jsme možná čekali. A červnové festivaly gastronomie, hudby a zábavy nám jdou přímo na ruku. Někomu stačí jen tak posedět s přáteli v Lužánkách u kotlíkového guláše, jiný se raději, aniž by musel opustit stíny stromů brněnského parku, vydá na průzkum tajemných zákoutí exotických kuchyní a nezalekne se ani hmyzích specialit.

FOOD DRINK BRNO VÍTÁ LÉTO

Článek Davida Švábenského si můžete přečíst v novém vydání Food Drink Brno. Koktejly ochucené sirupem z kopřivy, pampeliškou nebo medvědím česnekem patří spíše jaru, ale dokud je hezky, poradí vám i to, jak si například udělat velmi netradiční drink ve váze vodní dýmky při venkovním pikniku.

Léto je také obdobím, kdy je cyklosezóna na svém vrcholu. Ať už vyrazíte sami, s přáteli nebo rodinou, cyklostezky jižní Moravy nabízejí různé stupně obtížnosti a v červnu také hudební festival Concentus Moraviae, který přináší kulturu do různých měst po celém regionu. A to je skvělá příležitost, jak se seznámit i s pestrou gastronomií, kterou celý náš kraj nabízí. V magazínu Food Drink Brno vám několik zajímavých osobností předkládá své tipy, kde se můžete dobře najíst a kam na pivo, víno nebo dobrou kávu zajít v okolí Brna ve vzdálenosti, kam dojedete i na kole. Pokud by vás přece jen lákaly zážitky za hranicemi, ani tak nemusíte nikam daleko. Expert na víno Martin Procházka vás seznámí s vinařskými oblastmi Rakouska a s místní vinařskou kulturou. Nakonec zjistíte, že nejlepším tipem na dovolenou je vyrazit do malebného kraje kousek od Brna a hlavně si užívat různorodé chutě a vůně rakouských vín.

Šefkuchař Lukáš Nečas má jako vždy připraveno něco speciálního. Nové číslo magazínu Food Drink září všemi barvami zejména na stránkách věnovaných molekulární gastronomii. Možná se budete divit, co všechno se v tomto oboru děje, i jak moc tento specifický druh experimentálního kuchařství zasáhl jídelní lístky restaurací i nápojovou nabídku barů.

V Brně se každou chvíli otevírá nějaký nový podnik a my pro vás máme hned několik tipů, kde je co objevovat. Pivní kultura se stále zlepšuje a doporučení, kam na pivo, vás samozřejmě také neminou. Každý, kdo si alespoň trochu dopřává společenského života s jídlem a pitím, si musel všimnout, že pivnice a posezení u škopku už není ani zdaleka pouze doménou mužů nebo určitých sociálních skupin, ani ukázkou stereotypních spojení. Na pivo prostě chodí všichni a je skvělé, že máme v Brně tolik možností, kde nám různé druhy i správně načepují. Tak na zdraví!

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307