Future Gate Festival sci-fi filmů

17. – 20. 3. 2016
Kino Art

Již dávno víme, že i to nejdivočejší sci-fi je spolehlivější než předpověď počasí. Proto je taky tak oblíbené – kde jinde můžete čerpat v rozbouřené době jistoty? A jelikož už také tušíme, že blízká budoucnost patří polosvlečeným gangům prohánějícím se postnukleární pustinou a detektivům pronásledujícím ve věčně podmračených městech lidem podobné roboty, naplňuje nás to optimismem. Alespoň se nemusíme trápit důchodovou reformou.

Blade Runner

Ve čtyřech březnových dnech se v kině Art dozvíte, co vás čeká a co se bude nosit. Takže dávejte dobrý pozor! Určitě nejpříjemnějším překvapením je Blade Runner (1982). Opus magnum britského režiséra Ridleyho Scotta, který tímto snímkem po svém Vetřelci (Alien 1979) vyryl další trvanlivou stopu do žánru sci-fi. V hlavní roli lovce robotů Deckarda zazářil ve své největší síle Harrison Ford. Role jeho Nemesis se ujal nizozemský herec Rutger Hauer, jež v postavě androida Roye Battyho vytvořil jednu z nejvíce ikonických postav v dějinách kinematografie. Už tak hutnou atmosféru dovršuje vynikající soundtrack, jehož autorem je Vangelis. Svoje nadšení a kupu postřehů budete moci po filmu sdílet v rámci debaty s Kamilem Filou a Radomírem D. Kokešem.

A čekají vás i další filmy, se superlativy nekončíme. Tak například třetí pokračování již zmiňovaného Vetřelce (jehož první dva díly jste mohli vidět minulý rok i v Artu). Alien3 (1992) narazil v roce svého vzniku na nepochopení a dlouho si hledal cestu k divákům. Film režíroval David Fincher (Sedm, Klub rváčů, Zmizelá), jehož genialita byla doceněna až o nějaký rok poté. Ve skutečnosti vzniklo skvělé a autorské dílo, které se vymykalo dobovému očekávání. Pokud vám třetí pokračování Vetřelce dosud unikalo, můžete ho vidět v zatím nejlepším dostupném sestřihu, který nebyl uveden ani v kinech ani na televizních obrazovkách.

Dalším příjemným překvapením je současný hit příznivců nukleárního opalování Turbo Kid (2015). Odlehčenější a praštěnější mladší bráška Šíleného Maxe, který obráží pustinu na kole BMX. Což je nejen velmi praktické, ale také naprosto osmdesátkové, protože už dávno víme, že osmdesátá léta ladí k nukleárnímu holocaustu stejně jako trvalá k mačetě. O tom vás přesvědčí i finská rudovlasá Lovemilla (2015) plná lásky a anarchie. Terminus (2015) je naopak čistokrevné sci-fi, které rozpumpuje introvertní srdíčka jejich milovníků. A konečně 3D anime Kapitán Harlock (2013) o záchraně vesmírů a divácké rozkoši.

Párty s DJ Sodou a přednáška o Star Wars už snad nikoho nenechá na pochybách, že blízká budoucnost v Artu patří vám a je naprosto úžasná.

(tic)

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307