Gurmánské Vánoce na Dominikánském náměstí

Dominikánské náměstí letos v prosinci ožije. Díky Gurmánským Vánocům to bude to nejlepší místo pro milovníky dobrého jídla a pití. Nabídka gastronomických stánků vychází z tradice místa, kde se v minulosti nacházel rybí a drůbeží trh. Tyto produkty a to nejlepší z brněnské gastronomie tam návštěvníci najdou v době adventu v nabídce známých a úspěšných brněnských restaurací a podniků. Které konkrétně to jsou?

 

Božskej Bar

Skvělá parta, kvalitní suroviny a originální receptury – to je Božskej Bar by FoodPark. Zimní stage nabízí nejen rozmanitou nabídku punčů, ale také ukáže, že i svařené víno jde dělat jinak, než jste zvyklí. K tomu jeden unikátní short drink s čerstvým ovocem a #drinkcohledajmeno je na světě.

 

Boulevard Restaurant

Brněnský restaurant Boulevard je oblíbeným podnikem nejen pro návštěvníky Městského divadla. A co s načatou zimou? Zimní menu s názvem „Chuť v hlavní roli“ přináší řadu tradičních pokrmů. Vedle stánku se navíc bude denně grilovat kýta z regionální řeznické produkce.

 

Fish&Chips by Quick

Rybí speciality na svém stánku vykouzlí oblíbené brněnské bistro Quick, které je pověstné svým vztahem k tradiční a poctivé kuchyni. Těšit se můžete na originální pojetí Fish&Chips s možností výběru několika druhů ryb. Bistro v centru Brna otevírá Quicktaké nový Polívkový bar. Na Dominikánském náměstí se tak budou prezentovat polévky do misky i do chleba.

 

Med&Čokoláda „v hlavní roli“

Jaké by byly Vánoce bez medoviny a horké čokolády? V tomto stánku potečou tradiční vánoční drinky proudem. Kromě originální přehlídky medovinových kombinací je hlavní know-how tohoto producenta kvalita a tradice. Těšit se můžete na originální medovinu, horkou čokoládu, ovoce s čokoládou přímo z čokoládové fontány a spoustu koření.

 

Ručně nakládané sýry

Máte raději sýry než maso? Tak tento stánek je pro vás to pravé. Tradice ručně vyráběných sýrů, které u našeho produ- centa objevíte jak na grilu, tak i nakládané, je trefa do černého! Například jako gurmánský vánoční dárek. Přijďte ochutnat.

 

Gills – kavárna a pražírna

Vyhlášená brněnská pražírna sídlící v srdci oblíbené studentské čtvrti Veveří je pověstná nejen svojí rozmanitou nabídkou čerstvě pražené kávy, ale i způsoby její přípravy. Na Dominikánském náměstí se můžete těšit na zimní kávové menu, které kromě tradičního espressa či cappuccina, obsahuje i kávu s alkoholem, cascarru a spoustu dalšího.

 

Borgo Agnese

Víte, kde má zastoupení nejvyšší brněnská gastronomie? Během adventu právě na tomto stánku! Jinak po celý rok na ulici Kopečná. Borgo Agnese přináší premiéru svého zimního menu, které je pro opravdové gurmány. Kromě skvělých předkrmů v podobě teriny nebo uzeného lososa se můžete těšit i na teplou variantu, kde hlavní roli hrají kalamáry a krevety. Vyhlášeného smaženého candáta v hlavním menu doplní degustační nabídka vín a nebude chybět ani sladká tečka.

 

U Čápa

Nejen tankové pivo jako křen, ale i skvělá česká kuchyně, to je vyhlášená brněnská pivnice U Čápa. Jejich rybí specialita fish fingers, kde hlavní roli hraje tradiční Pohořelický kapr, je skvělou pochoutkou, která je vhodná v každou hodinu a ke každému pití. Menu doplní tradiční české předkrmy, které tato pivnice umí skvěle, ale těšit se můžete i na tradiční domácí český dezert.

 

Turbomošt

Stejně jako kapr k Vánocům, patří Turbomošt k brněnskému adventu. Neotřelé drinky, skvělá obsluha a kvalitní alkohol v podání party, která se může pyšnit nejlepšími brněnskými bary.

 

Padowetz

Na stánku oblíbené brněnské restaurace Padowetz na návštěvníky čeká tradiční vánoční polévka kapustnica, výběr trhaných mas v bagetce, horký vánoční cider a v neposlední řadě si mohou odnést i domácí cukroví z pravého másla.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307