Hlava v tašce IKEA ve finále soutěže Czech Grand Design

Grafický vizuál Galerií TIC v roce 2015, jehož autorkou je Vendula Knopová, slaví úspěch, ke kterému mu dopomohly právě Galerie TIC. Ty v posledních letech prošly ve spolupráci s grafickým studiem DIP několika proměnami vizuální identity, jež se odehrávaly na půdorysu jednotlivých výstavních sezón.

Vendula Knopová – fotografie pro vizuál Galerií TIC – 2015

Nejprve galerie vyrostla jako kytka, následně realizovala ironickou institucionální kritiku v rámci věštění a prorokování zdařilosti vlastních výstav, aby v loňském roce odhalila galerijní zázemí díky inscenovaným fotografiím Venduly Knopové.

Fotografie byly sestavovány z instalačního nářadí, kancelářských potřeb nebo předmětů, jež se kumulují v galerijní kanceláři jako suvenýry-pozůstatky po minulých výstavách. Autorka je koncipovala jako citace klasických výtvarných žánrů a motivů. Vytvořila skupinový portrét ovladačů z technického fundusu galerií, sestavila zátiší vanitas z instalačního materiálu a nářadí nebo hlavu grafické designérky Petry Roubalové „položila“ do tašky IKEA s nenápadným odkazem na slavné obrazy hlavy Jana Křtitele na míse. Za tento soubor byla Vendula Knopová nominovaná na cenu Nejlepší fotograf roku v rámci Czech Grand Design 2015. Výsledky této soutěže nebyly do uzávěrky ještě známy.

(red)

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307