Hrajte si! Buďte šťastní!

Hrajte si! Buďte šťastní! Na 20. března připadá Mezinárodní den štěstí. Pamatujete si, jak jste bývali šťastní, když jste si jako děti hráli? Hrajte si i jako dospělí, v Brně k tomu máte řadu příležitostí! Vyrazte s přáteli či s kolegy z práce a užijte si dobrodružství a adrenalin. Brno hrou – to je oč v tomto článku běží!

Hrajte si! Buďte šťastní!

Na počátku všeho bylo TMOU… Noční týmová hra spojená s orientací ve městě a v terénu a s luštěním náročných šifer. Hra, díky níž se Brno stalo Mekkou šifrovacích her a na kterou navázaly další, které si můžete zahrát častěji, než jen jednou ročně, a které jsou nižšího stupně náročnosti, aby si mohl hrát opravdu každý.

Vydáte se díky nim za tajemstvím Staré radnice, najdete poklad v Labyrintu, zúčastníte se bitvy o Brno, zažijete tmavomodré dobrodružství, poznáte Fantoma Brna, vyřešíte mamutí problém, dotknete se evoluce nebo dobijete Pevnost VIDArd.

Hry jsou týmové, nejčastěji určeny pro 2–5 hráčů, a připraveny na míru dospělým. Naznamená to ovšem, že si je nemohou užít i děti na druhém stupni ZŠ nebo středoškoláci a že v nabídce chybí hry pro rodiny s dětmi. K většině potřebujete chytrý telefon. Pomáhají rozvíjet kreativitu, komunikaci a spolupráci, ale především baví a zažijete díky nim něco nového. Takže? Vyberte si!

 

Pokrytí Wi-Fi zajištěno!

Když naši předkové ve 13. století stavěli v Brně radnici, ani se jim nesnilo, že se po věži jednou budou prohánět lidé s divnými krabičkami v ruce a hrát si. A to se nyní děje. O víkendech můžete vyrazit za Tajemstvím Staré radnice a s pomocí mobilního telefonu se na sedmi stanovištích dozvědět zajímavé historické informace zabalené v šifrách a logických úkolech. Pokrytí signálem Wi-Fi je od TIC BRNO zajištěno a kromě chytré zábavy si užijete také krásný výhled na Brno z věže radnice.

 

Stihnete uniknout?

Temné podzemí, neúprosný časový limit, nutnost úniku. Adrenalin. Napětí. To vše přináší Poklad v Labyrintu. Věřte, že na hodinu a půl strávenou v komplexu středověkých chodeb pod Zelným trhem budete dlouho vzpomínat. Telefon můžete tentokrát nechat doma, jen si vezměte baterku a teplejší oblečení.

 

Hrajte si s cryptomaniaky

Šifrovací hra? Zajímavá prohlídka? Dobrodružství? Od každého něco! Hry Cryptomania Trails provedou váš tým pozoruhodnými místy a příběhy. Nečekejte ale jednoduché hádanky pro děti. Tyto hry prověří vaše mozkové závity! V Bitvě o Brno inspirované dobou švédského obléhání Brna na vás čeká historie zabalená v šifrách a skrýších.

K další hře zve přímo Fantom Brna: „Jste připraveni odhalit skutečnost, kterou jsem skryl v legendách, jež vyprávíte dětem? Chodil jsem v bahně středověkých deštivých nocí, ze střech jsem sledoval bitky šlechticů v ulicích. Mé jsou poklady hlídané démony v bezedných sklepeních. Vypátrejte mé úkryty. Prožijte dobrodružství, o kterých jste dřív jen slýchali. A odhalte při tom mé pravé jméno!“

 

Stíráme bariéry

Tmavomodré dobrodružství je příběh o setkání Báry s Michalem. Kamarádem, který jí otevřel oči tím, že jí ukázal, jak vnímat svět i když má oči zavřené. Je také procházkou Brnem, které neznáte, nebo jste si ho všimli jen okrajově. Brnem v jiné realitě, nikoli virtuální, ale zcela skutečné. Možná té nejskutečnější jaká může být. Při této týmové hře, které vás zavede do rušných brněnských ulic i klidných parků, je totiž zrakový handicap výhodou.

 

Pro školáky, děti a jejich rodiče

V pátrací venkovní rodinné hře Skryté příběhy vás mimozemšťan To-to přenese svým strojem času do minulosti, abyste spolu s ním drobně pozměnili dějiny. Na misi v Brně-Pisárkách se ocitnete v roce 1928 a budete pomáhat doktoru Karlu Absolonovi vyřešit jeho Mamutí problém.

Rodinná hra Dotkni se evoluce vás v brněnské ZOO zavede do živočišné říše. Po cestě pojedete vlakem, lodí, ponorkou a dokonce i balónem!

V Pevnosti VIDArd zase proniknete do tajů expozice brněnského science centra a objevíte věci, které zůstávají běžnému návštěvníkovi skryté.

 

Upíří teambuilding

Speciální teambuildingovou akci, díky které se na pár hodin stanete upírem, bude od dubna nabízet brněnské podzemí. Společně s kolegy z práce se budete moci ponořit do záhad, pletich a příběhů, které si prožijete na vlastní kůži, a ovlivníte tak vše, co se stane.

 

The end?

Tímto však Brno hrou nekončí. Výčet míst, která můžete poznávat hrou, bude postupně doplňován o další. Těšte se!

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307