HUDBA BLEDĚMODRÉHO MĚSTA

Uplynulý rok byl pro moji kapelu Nevermore & Kosmonaut ve znamení intenzivní práce na hudebním albu Bleděmodré město, které je celé inspirováno mým domovským městem Brnem.

Vždy mě fascinovalo a chtěl jsem ho poznat ještě blíž. Texty se ho dotýkají v různých souvislostech – od konkrétních míst, historických událostí až po čistě soukromý vztah k rodnému domu, který již neexistuje. Multižánrová hudba je doplněná o autentické zvuky města, třeba starý pater noster a další zvuky z míst, kde se písně odehrávají. Součástí desky je výpravný booklet s fotkami herců Divadla Husa na provázku v krásných lokacích, které rozvíjí děj písní. Tyto fotoobrazy můžete ještě na začátku ledna vidět v rámci výstavy právě ve foyeru legendárního divadla. Bleděmodré město osloví i ty, kteří Brno neznají, a to touhou po hledání zdánlivě skrytého. Aktuálně se s kapelou chystáme na koncert v obří kupoli brněnské hvězdárny, který se uskuteční 25. 3. za doprovodu speciálně natočených videoprojekcí města.

Na co se už v lednu můžete těšit vy?

Z bohaté nabídky hudebních klubů mě osobně nejvíc zajímá vystoupení legendárních Progres 2, kteří zvou 23. 1. do Sona. Skupina, která loni oslavila 50. výročí své existence, vystoupí v nejsilnější sestavě své historie (Pavel Váně, Zdeněk Kluka, Roman Dragoun, Pavel Pelc a Miloš Morávek) a zahraje písně ze své nové řadové desky Tulák po hvězdách. Flédou se v lednu rozezní obnovená kapela Dunaj a na Staré Pekárně zahraje blues-rockový Tom Jegr & Gang. Kdo nechce vyrazit jen na interprety existenčně spjaté s Brnem, může zamířit na Prago Union do Mersey (18. 1.) a jistě nebude touhle pražskou energickou hip-hopovou, dobře promazanou mašinou zklamán. Pokud hledáte nějaký koncert, na který můžete vyrazit s dětmi, tak jsou jasnou volbou MIXLE V PIXLE na Melodce (27. 1.). Tento vedlejší projekt zpěváka z Vypsané fiXy Márdiho a bubeníka Pítrse nabídne sadu největších školkových hitů na elektrickou kytaru s boostrem, basou a bicími.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307