Interaktivní výstava Naše cesta zavede v Brně děti i dospělé do světa lidí se zdravotním postižením

1. 5. – 30. 6. 2014
pavilon H, výstaviště BVV, Brno

Ve velký interaktivní a zážitkový svět pro malé i velké se od 1. května do 30. června promění pavilon H výstaviště BVV v Brně. Cílem výstavy nazvané Naše cesta, která se uskuteční v rámci projektu Chodicilide.cz, je zprostředkovat dětem i dospělým zážitkovou formou každodenní život lidí se zrakovým, sluchovým a tělesným postižením. Vstup je zdarma.

Naše cesta

Na ploše 1200 m2 se návštěvníci „přenesou“ například do speciálně upraveného bytu s kuchyní či koupelnou, vyzkouší si manipulaci s ortopedickým vozíkem v reálném prostředí nádraží, orientaci na náměstí bez kontroly zrakem, hmatovou dráhu nebo pocity člověka v hotelu, který neslyší zvuky kolem sebe. Vyzkouší si sporty jako showdown, florbal či basketbal, stolní hry i různé každodenní činnosti z pohledu člověka s omezením pohybu nebo bez využití některého ze smyslů, na který jsme zvyklí spoléhat. K dispozici bude také lezecká stěna nebo bezbariérový studentský pokoj. Návštěvníci se také seznámí s různými nástroji, pomůckami a přístupy, které lidé s postižením v takových situacích používají. To vše ve spolupráci s personálem výstavy, složeným z velké části z těch nejpovolanějších – lidí, kteří sami se zdravotním postižením žijí, studují a pracují.

Naše cesta významně rozšiřuje loňskou interaktivní výstavu Moje cesta, na kterou přišlo přes 7300 nadšených návštěvníků. O víkendu se můžete těšit také na zajímavý doprovodný program. Více na www.vystavanasecesta.cz

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307