Iva Bittová a Hudební lahůdky

13. 5. 2015
19:30
Konvent Milosrdných bratří v Brně

Iva Bittová s přáteli barokní hudby připravují koncert s názvem Se cerca, se dice.

„Hudba mne provází od útlého dětství,“ říká Iva Bittová ke koncertu. „Vždy jsem hledala svou vlastní cestu vyjádření jak v interpretaci, tak i v komponování. Přesto, že cesta za poznáním skutečných hodnot v tvůrčí práci je dlouhá a náročná, zcela jistě nám po čase přinese mnoho krásy a radosti.

Iva Bitová

Po téměř třicetileté hudební kariéře jsem nalezla mnoho nové inspirace při studiu na Akademii staré hudby v Brně na Masarykově univerzitě. Díky teoretickým znalostem a praxi v hodinách barokního zpěvu a barokních houslí se mohu vrátit do dřívějších staletí, proplouvat časem a vrátit se zpět ke kořenům…“

V programu absolventského koncertu Ivy Bittové zazní výběr skladeb, při kterých by rádi Iva Bittová a její přátelé  odvedli posluchače aspoň na chvíli dál od všedních starostí, do hudby starých časů, inspirovaných dědictvím: Vyšebrodský rukopis, J. Dowland, C. Monteverdi, B. Strozzi, T. Arne, B. Galuppi. Zpěv a housle Iva Bittová, Jan Čižmář – theorba a loutny, Vladimír Richter – zpěv, Jiří Sycha – housla a Barbara Maria Willi – cembalo a varhany. Koncert pořádají Hudební lahůdky.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307