Jánuš Kubíček (1921–1993): kresba, grafika, akvarely a kvaše

27. – 30. 6. 2014
9:00 - 16:00
Malá galerie VÚVeL, Hudcova 70, Brno-Medlánky

„…Kubíčkovy obrazy, vyzývající ke klidnému prodlévání a pozitivní meditaci, plné jasu z harmonie a krásy, jsou dílem bytostného senzitivního racionalisty, jednoho z nejryzejších, jaké české moderní umění mělo.“ Zdeněk Kudělka

Jánuš Kubíček (1921–1993): kresba, grafika, akvarely a kvaše

Výstava děl českého malíře a výtvarníka, představitele generace 60. let Jánuše Kubíčka, jehož domovem a později hlavním uměleckým působištěm bylo Brno. Jeho výtvarný názor, krystalizující postupně do osobité, imaginativní abstrakce, ovlivnila výrazně rodinná sbírka děl českého moderního umění. Je autorem, který postupně dospěl k abstrakci skrze lásku k tradici a nesmírně širokou znalost výtvarné teorie i vlastního řemesla.

Dílo Jánuše Kubíčka bylo dosud představeno na sto třech samostatných výstavách a expozicích, a dále více než na sto společných výstavách v Bulharsku, České republice, Estonsku, ve Francii, v Chorvatsku, Kuvajtu, Libanonu, Maďarsku, Polsku, Rumunsku, ve Slovenské republice, Spolkové republice Německo a ve Švédsku. Do konce června letošního roku můžete nechat působit jeho tvorbu na svoje smysly a vnímání v Malé galerii VÚVeL v Brně-Medlánkách. V rámci výstavy jsou v knihovně Malé galerie VÚVeL v prodeji monografie autora a tiskoviny.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307