JARO UŽ SE KLUBE NA TALÍŘ

Pomalu se k nám vplížilo jaro a březen mi vždy dokáže vykouzlit velký úsměv na tváři, protože se po zimním období na menu restaurací začnou po malých krůčcích objevovat první jarní zeleninové výhonky, mladá baby zelenina a barvy pokrmů začínají zářit zelenou barvou jara.

JARO UŽ SE KLUBE NA TALÍŘ

Březen je pro mě z hlediska gastronomie nový začátek a nádech. Po období zimního útlumu se začínám důsledně soustředit na nové ingredience a trendy, které se letos v gastronomii už objevují nebo se objevovat teprve začnou. Je to také období, kdy navštěvuji své klíčové dodavatele bylinek, ovoce, zeleniny, a masa a ujasňuji si jako každoročně standardy, výběr a kvalitu ingrediencí, které se budou v průběhu tohoto nebo dalších období používat. V Brně bych vás pozval hned do několika podniků, kde se klade důraz na sezónnost a kvalitu.

Prvním z nich je Atelier Bar & Bistro, kde si z menu můžete vybrat jídlo, které je opravdu vyladěné a propracované, s jarním nádechem, a k tomu skvělé míchané drinky opravdového mistra svého oboru.

Dále bych doporučil, aby vaše kroky směřovaly do restaurace Kohout NA VÍNĚ, kde si můžete vychutnat něco jednoduššího, zato chuťově vybalancovaného z polední nabídky, a pokud si chcete užít opravdový gastrozážitek se skvělou obsluhou a kvalitním vínem, zkuste si v Kohoutovi zarezervovat stůl na večeři. Pokud chcete zkusit něco nového a zdravého, zajděte si do Forky’s na Jakubském náměstí, kde můžete ochutnat cokoliv uvařeného pouze na rostlinném základu. Možná zjistíte, že vegetariánské či veganské jídlo, tento trend, který hýbe světem, se dá dělat chutně a nenuceně, v příjemném prostředí.

Kdybyste si chtěli naplánovat výlet mimo Brno, určitě navštivte Tišnovskou rychtu, kde můžete ochutnat top vyzrálé hovězí steaky od Maso Klouda. Ale i další pokrmy jsou zde připravovány ve vysokém standardu a s důrazem na sezónnost. Přeji vám všem krásný březen, ať vám chutná, kamkoliv se v Brně a okolí rozhodnete zajít na jídlo. A když budete mít chuť na nějakou českou nebo evropskou klasiku, stavte se za mnou do Jídelny Luke na fajn oběd a kus řeči.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307