Jedinečné spojení kina a galerie v centru města

Je super mít malé artové kino přímo v centru města. A navíc obklopené výstavami současných výtvarných umělců. Původně nouzové řešení pro dobu rekonstrukce budovy Kina Art na Cihlářské se stalo úspěšným nejen pro Kino Art, ale i pro Galerii TIC. A proto se na toto jedinečné spojení můžete těšit i v tomto roce!

Partnerství přineslo Galerii TIC rozšíření okruhu návštěvníků o diváky kina a naopak. Také se tím prodloužila otevírací doba galerií na unikátní zavírací dobu – všechny výstavní prostory můžete navštívit až do 21.00.

A jaké jsou plány pro rok 2019? I přes návrat Kina Art na Cihlářskou, který se v „roce vepře“ jistojistě uskuteční, se stále můžete těšit z kreativního spojení Kina a Galerie. Art bude na Radnické 4 pokračovat ve všech cyklech, jako jsou MIMIkiNO nebo projekce pro seniory. A až se vrátí i na Cihlářskou, stane se programová nabídka širší, zajímavější a přinese více artových titulů, které máte tak rádi. Ale nezůstane jen u zavedených věcí, těšit se můžete i na novinky. Prostor sálu na Radnické se ještě víc „vykrásní“, technicky vylepší a nastěhuje se sem nepostradatelný společník letních dnů, klimatizace.

Vylepšení nemine ani galerijní Kabinet, multifunkční prostor s bookshopem a samoobslužnou kavárničkou. Proběhne zde poslední fáze jeho interiérové přestavby, kterou navrhlo renomované slovenské architektonické studio GutGut. Program kina doplňují projekce v dramaturgii kurátorského týmu Galerie TIC, které se soustředí na experimentální film či videoprodukci, jež se mimo jiné vztahují ke zdejším výstavním projektům.

Kabinet poskytne útočiště i akcím Artu – těšit se můžete zejména na oblíbené filmové kvízy a další programové perličky. A co teprve Brněnská 16, která je opečovávaným dítětem Kina i Galerie a letos oslaví už 60 let? Festival krátkých filmů se v roce 2018 rozšířil do dalších prostor, jako bylo například Uměleckoprůmyslové muzeum Moravské galerie v Brně nebo protiatomový kryt 10-Z. Díky tomu došlo ke zvýšení počtu projekcí bloků hlavní soutěže i rozšíření doprovodného programu. Toto původně provizorní řešení nakonec sklidilo pozitivní ohlasy diváků i hostů festivalu, a proto i 60. ročník Brněnské 16 proběhne v několika různých zajímavých prostorech. Letošní ročník se bude věnovat budoucnosti krátkého filmu s jeho přesahy do jiných médií a nakoukne i do minulosti festivalu. A těšit se můžete na oslavu jubilea!

Kino Art bude také pokračovat se svými výlety do míst, ve kterých byste projekce určitě nečekali. Můžete se tedy těšit na netradiční filmy na netradičních místech, okořeněné nějakým speciálním doprovodným programem ve stylu Artu a samozřejmě v kostýmech. A to není všechno. Na rok 2019 Art plánuje kromě programových novinek a specialit také oslavu 100 let od svého založení!

Jedinečné spojení Galerie TIC a Kina Art vám v tomto roce přinese spoustu skvělých věcí, které si rozhodně nenechte ujít. A do nového roku vám společně přejeme mnoho uměleckých a filmových zážitků.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307