Jiří Mottl stručně, ale výstižně

Jiří Mottl v TICu šéfuje Oddělení programu a produkce. Na umělce se vyjadřuje nezvykle stručně. Posuďte sami: „Narozen 1973 v Náchodě. Maminka z Hradce Králové, táta z Hlinska v Čechách. Vystudoval jsem Konzervatoř v Brně, obory housle a skladbu. Vysokou školu v Praze, HAMU, obor skladba u Ivana Kurze. Mám rád italskou kuchyni. Červené víno má mít teplotu pokojské. Tři věty? Víc se sem nevejde.“

 

Co všechno zahrnuje slovní spojení „pořádáme festival“?

Přijedou účinkující. Musí někde bydlet. Budou chtít zkoušet. Budou mít trému. Budou mít hudební nástroje. Budou mít kulisy. Budou mít spoustu dotazů a potřeb. Bude se jim u nás líbit.

Kolik lidí vůbec na takové akci participuje?

Všichni. Šest. Kolegové a hlavně kolegyně, jsme spíše dámská společnost.

Co je na pořádání festivalu nejtěžší, případně co jsou ty stěžejní body, bez kterých to nejde?

Počasí a finance. Obráceně. Finance a počasí. Tým lidí, kteří budou od rána do večera na místě a všechno zařídí, mluví několika jazyky a seženou všechno, od špendlíku až po lokomotivu.

Jak dlouho se takový festival nebo akce plánuje?

Velký festival, jako například Brněnské Vánoce, rok. Divadelní i hudební festival také. Kvůli termínům umělců. Někteří interpreti mají plné deníčky dva roky dopředu, musíme s tím počítat.

Pro koho jsou festivaly pořádané Turistickým informačním centrem určeny?

Pro kolemjdoucí i přemýšlivé. Rádi bychom zaujali Brňáky i návštěvníky města.

Z čeho osobně máš radost? Nebo co považuješ za úspěšnou akci?

Já mám rád, když na nás přijde spousta lidí, a my potom uklidíme, zabalíme a druhý den není poznat, že se něco dělo.

Co konkrétně Tebe čeká v nejbližších pracovních týdnech?

Chystáme na nádvoří Staré radnice nové pódium, nové posezení pro diváky. Chceme vytvořit příjemné prostředí pro milovníky hudby a divadla, jimiž jsme, a současně tento prostor nabídnout návštěvníkům města, kteří k nám přijdou na kávu, odpočinout si nebo se rozhlédnout z věže.

Dá se určit stěžejní akce, která dominuje roku 2016?

Děláme řadu zajímavých projektů. Rád je vyjmenuji. Tmavomodrý festival, festival pro mládež se zrakovým postižením. Kult Brno, který je následníkem festivalu Na prknech, dlažbě a trávě, kde uvítáme pouliční divadla, festival Meeting Brno, na němž budeme diskutovat téma ztracených a nalezených domovů, folklorní festival F- scéna, který pořádáme tradičně s Vojenským uměleckým souborem Ondráš, premiérové letní kino, v této sezóně úplně poprvé na brněnském výstavišti, a další. Máme ale akci, která dominuje, a na které stále pracujeme, a tou jsou Brněnské Vánoce. Pro nás má advent 12 měsíců.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307