Jóga v říji

Je tu říjen a s ním podzim, do kterého rychle přešlo letošní podivné léto. Ve stále se měnící situaci nových nařízení, zákazů a zpráv, které vzbuzují nejistotu a obavy, je proměna ročního období přírody a teplot okolo nás vzácnou jistotou.

Jóga může být naším malým osobním podzimem. Foto: Pocket media

V minulém čísle jsme zahájili jógovou rubriku, která vás bude provázet v podzimních číslech. Není to náhoda. Jóga má s podzimem mnoho společného. Po horečnatých letních měsících, kdy zem a stromy vydaly své plody, se příroda uklidní a pohrouží do sebe, aby načerpala síly a mohla s příchodem jara opět růst. My lidé často nabýváme dojmu, že jsme po létě odpočatí, plní sil a připravení vrhnout se znovu do maximálního pracovního nasazení, než opět přijde onen kýžený letní odpočinek. Na rozdíl od Země se však neponoříme do dlouhého životadárného spánku, ale po často hektických, namáhavých a cokoliv jen ne odpočinkových letních měsících pouze zařadíme vyšší rychlost a jedeme dál.

Takže i přesto, že jsme nějakou tu energii načerpali, velice brzy nám dojdou baterky a pomalu i záložní zdroje. Proto je důležité si nastavit správný rytmus pravidelného odpočinku a v čase klidu půdy najít o to víc klidu a rovnováhy těla i mysli. Právě v tomto ohledu může být jóga naším malým osobním podzimem a skýtá pestrobarevnou paletu (ne nepodobnou podzimnímu listí) možností, jak ji uchopit. Můžete zajít na lekci do některého ze studií, které vám představujeme na stránkách našeho časopisu, nebo si pomalu osahávat jógové ásany doma na koberci. Samotná historie jógy je fascinujícím dobrodružstvím, které lze objevovat během stále delších večerů. Ať už vás uhranou filozofické hlubiny prastaré džňánajógy či místo zavřené restaurace zkusíte s partnerem spíše recesivní beer jógu, je jisté, že si odpočinete, zklidníte se a podobně jako příroda načerpáte síly k dalším a dalším pozdravům slunci.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307