K tvůrčímu psaní zve Kateřina Foltánková

Představte si, že v knihkupectví uvidíte svoji vlastní knihu, nebo že jste vyhráli v literární soutěži. Zdá se to jako nedosažitelný cíl, ale nemusí to tak být.

Při rozhovorech se spisovateli pro svůj blog Literární alchymie jsem zjistila, že to nejsou (ve vší úctě) géniové s literárními superschopnostmi. Jsou to úplně normální lidé jako já nebo vy a ani jejich první texty nebyly hned vhodné k publikování. Ale byli vytrvalí, pracovali na sobě a hodně psali. Mnoho z nich začínajícím autorům doporučuje oborové příručky nebo kurzy tvůrčího psaní. Vše si totiž usnadníte, když hned na začátku zjistíte, co funguje.

Pokud si myslíte, že by něco podobného pomohlo i vám, přihlaste se do kurzu tvůrčího psaní. Lekce jsou plné praktických aktivit, při kterých si probíranou látku procvičíte. V březnu začneme krátkými texty a v závěru všechny dovednosti získané během tříměsíčního kurzu uplatníte při psaní absolventské povídky. Z příběhů vytvořím tištěný sborník, který na poslední hodině pokřtíme a vy si ho odnesete domů. Ale tím to ještě nekončí. Studenti se často spřátelí, schází se i po konci kurzu a podporují se ve své tvorbě.

A proč kurzy vůbec pořádám? Moc mě to baví a věřím, že mají smysl. Z vlastní zkušenosti vím, že psaní je z velké části řemeslo, které se dá naučit. Když chcete hrát na hudební nástroj nebo malovat, také jdete do školy. S tvůrčím psaním je to podobné – i v něm potřebujete trénink a postupně se zlepšujete.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307