Kabarety a varieté /Paříž–Praha–Brno/

26. 5. – 28. 6. 2015
Letohrádek Mitrovských, Veletržní 19, Brno

Zábavní podniky – kabarety a varieté – vždy patřily k populárním žánrům odlehčené zábavy. Umělecký program estrádního typu, smyslná erotika, zpěv, tanec, akrobacie, komika, to vše bylo jejich nedílnou součástí.

Kabarety a varieté /Paříž–Praha–Brno/Výstava v Letohrádku Mitrovských přiblíží, jak tyto podniky v průběhu 20. století nabývaly na popularitě a varietní umělci se postupně propracovali až na televizní obrazovky. Nebudou chybět vyzývavé až bláznivé kostýmy, fotografie tanečnic, akrobatů i liliputů ze začátku století, plakáty a programy z nejoblíbenějších scén a s nejlepšími umělci, ale především zajímavosti z podniků jako Moulin Rouge, Folies Bergére, dále z pražské Červené sedmy, Kabaretu U Fleků, Varieté Praga a Varieté Alhambra, z brněnského Fledermause či Varieté Rozmarýn. Představeny budou osobnosti jako Josephina Baker, která se stala mezinárodní celebritou a navštívila i Československo nebo Mistinguette, která měla nejkrásnější nohy na světě a plná síly opustila kariéru ve svých sedmdesáti letech!

Zajímavé informace doplňují taneční kostýmy z kabaretů a Československé televize i  dobové drobnosti jako dýmka na opium, líčidla, vějíře, kabelky a péřové přízdoby kankánových tanečnic.
Výstava je přístupná v květnu od středy do neděle 10–16 hodin, v červnu od úterý do neděle 10–16 hodin.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307