Kam na výstavu doporučuje Hana Svobodová

Masarykova univerzita na sklonku minulého roku otevřela prostor pro současné umění s názvem Galerie Pitevna na Komenského náměstí. Svou činnost zahájila výstavou Mileny Dopitové, umělkyně etablované u nás i v zahraničí.

Úvodní výstava byla určitým předobrazem směřování galerie. Cílem je nabídnout publiku kvalitní, na výtvarné scéně už „zabydlené“ autory a současně je propojit s mladší generací umělců. Únorová výstava představí básníka, streetartistu a writtera známého pod pseudonymem TIMO. Tento mladý výtvarník nastavuje zrcadlo náhodným kolemjdoucím svými údernými pouličními díly jako „Home less“ nebo „Nelžu, nelžu, nelžu“. Přijďte na vernisáž 21. února v 18 hodin nebo si výstavu prohlédněte sami a v klidu do 17. března. Poté se můžete těšit na Václava Girsu, Michaela Hona, Vladimíra Havlíka a Davida Hanvalda.

Galerie novým výstavním programem navázala na dřívější spolupráci Katedry výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity a Archivu Masarykovy univerzity. Během ní brněnskému publiku představila umělce Michaela Rittsteina a Barboru Šlapetovou, Františka Kowolowského, Milana Housera nebo Veroniku Bromovou. Konec minulého roku započal novou éru galerie, náležící do projektu „Schopen představ“, který se zabývá prezentací současného umění na Masarykově univerzitě. Kurátorem galerie je stejně jako v minulosti Petr Kamenický. Sledujte nás na našem facebooku www.facebook.com/galeriepitevna.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307