Kam na výstavu doporučuje Romana Horáková

Galerijní provoz bývá o prázdninách přizpůsoben volnějšímu rytmu léta, neplatí to ale stoprocentně. Uprostřed okurkové sezóny opět rozjela svou činnost Galerie Klubovna.

Hantýrkou automoto fandů by se dalo říci, že Klubovna otevřela po tuningu, došlo totiž k mnohým vylepšením. Adresa blíže centra (na Francouzské ulici 33) a větší prostory přidávají na galerijní mapu Brna další slibný špendlík. Nezávislá galerie zaměřující se zejména na zahraniční tvůrce a umění mladší generace navazuje na předchozí aktivity novými výstavními projekty.

V průběhu září nabízí blok polských výstav. Nejprve se představí umělec Jacek Zachodny z Wroclawi. Výstavní projekt Odwrócenia (Převrácení) reaguje na aktuální nálady společnosti, která je pravidelně masírována informacemi o vývoji migrační krize. „Narůstající migrační nátlak, atentáty, nepokoje a války vyvolaly v mnohých lidech nedůvěru v lidské společenství, nechuť k porozumění, ztrátu empatie, uzavření se, strach a agresi.“ Jacek Zachodny svým projektem reaguje s notnou dávkou ironie a satiry na xenofobní intoleranci většinové společnosti evropských zemí.

Na konci září svého krajana vystřídá polský umělecký kolektiv Silverado. Skupina pohybující se na hranicích umělecké a kurátorské praxe představí spolupráci se studenty Ateli- éru malby Wojciecha Łazarczyka z Univerzity umění v Poznani. Právě přelévání role umělce a kurátora bude hlavním tématem výstavy ve znovuzrozené Klubovně. Galerie Klubovna je mimo vernisáže otevřena každé úterý a čtvrtek vždy od 17 do 19 hodin.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307