Kam s dětmi doporučuje Kristýna Kašpárková

Brněnský podnik Humpty Dumpty na Jaselské nabízí exkurzi do britské kavárenské kultury. S dětmi můžete trávit čas v herně, která není přehlcená barevnými, blikajícími a řachtajícími šílenostmi, a dát si s nimi třeba tradiční sušenky nebo sendviče. A učí tu i cizí jazyky.

Foto: archiv Humpty Dumpty

Místo, které mezi brněnskými kavárnami vyniká především vzhledem, nedávno oslavilo rok od otevření. Jeden z architektů s nejvíce „brněnských zářezů“ (mimo jiné Bistro Franz, Morgal, café Atlas) Martin Hrdina na Jaselské vytvořil místo, kterému se daří spojovat jinde neslučitelné – chodí sem bezdětní na dobré kafe a pracovní schůzky do přední sekce, i rodiče s dětmi do prostorné herny a úžasné zimní zahrady vzadu.

Do Humpty Dumpty se vejde hodně kočárků, prostřední místnost je víceméně věnována jen jim, a v klidu tu můžete nechat spát i kojence. Herničku si nejvíc užijí spíš už chodící děti od jednoho do tří let. Není příliš přehlcená hračkami, trošku opatrnosti si žádá nábytek (pozor hlavně na přiskřípnuté prstíky u skříněk). Za dětský koutek je tu poplatek 25 korun.

V Humpty dělají výtečné snídaně a luštěninové polévky, můžete tu ochutnat i tradiční britské pečivo jako třeba scony, teacaky nebo gingerbread. Také tu zábavnou formou učí děti angličtinu a němčinu, více informací je na webu. Tam najdete i kalendář akcí, které bývají i charitativní – byla tu třeba sbírka hraček pro Dětskou nemocnici.

Kristýna Kašpárková
Redaktorka KAM v Brně

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307