Kam s dětmi poradí Kateřina Vítková

Podzim letí jako splašený a na dveře už pomalu klepe advent. Naladit se na něj můžete na Lipce, která pro děti i jejich rodiče chystá několik akcí, kde zapomenete na předvánoční stres a v příjemné atmosféře si připomenete staré tradice.

Na oslavu svatého Martina připravuje jundrovské pracoviště Lipky Rozmarýnek lampionový průvod. Těšit se můžete na hezkou procházku setmělým městem, pověst o Martinovi i na svatomartinské rohlíčky. A že nemáte lampion? Nevadí, snadno si jej vyrobíte v naší tvořivé dílně!

Od Martina do Tří králů – to je nejen doba adventu a Vánoc, ale také název další akce, která se koná v sobotu 26. listopadu na pracovišti Jezírko v Soběšicích. Čekají vás tvořivé dílny, kde si vyrobíte dřevěný betlém nebo si nazdobíte látkovou tašku. Díky pohádkovému příběhu zjistíte, jak vypadala zima v době ledové, a zkusíte si malování hliněnými barvami nebo výrobu vlastního trilobita. Rodiče dětem určitě rádi pomohou s rozlousknutím detektivního případu. A kdo bude chtít, bude si moct pohladit živé ovečky.

Vánoční nálada na vás dýchne také na pracovišti Lipová 5. a 6. prosince na akci Vánoční Lipka. Letos společně odhalíme tajemství pohanských tradic, které stojí za našimi současnými vánočními zvyky. Proč vlastně zdobíme stromeček? Jak se dřív slavil slunovrat a co se vlastně v zimě děje v přírodě? Upečeme si různé dobroty, vytvoříme dekorace a odnesete si také vlastnoručně vyrobený vánoční dárek.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307