Kam s dětmi radí Silvie Šeborová

Moravská galerie má ráda děti, od batolat po školáky. Kdykoli v otevíracích hodinách galerie je uvítáme v herně v Pražákově paláci, kde se také mohou podívat do expozic moderního umění, objevit tam sošku vojáka ze Star Wars bojujícího s legioná- řem z první světové války. A z druhého do prvního patra se navíc mohou svézt po skluzavce.

Pro nejmenší děti, respektive pro jejich maminky a tatínky na mateřské dovolené, je určen program Výživa, který se v herně koná každý druhý pátek. Vede jej umělkyně a matka Kateřina Olivová, zakladatelka skupiny Kojící guerilla. Součástí Výživy jsou aktivity pro děti, komentované prohlídky výstav uzpůsobené potřebám rodičů s malými dětmi a přednášky o mateřství v umění i o tématech s mateřstvím a otcovstvím spojených.

Pokud už váš potomek umí chodit a mluvit, přijďte s ním na Barevná dopoledne, která se konají do konce září každý čtvrtek od 10 hodin na nádvoří Místodržitelského paláce. Děti ve věku 3 až 7 let se tady hravou formou seznamují s motivy spojenými s mezinárodním bienále grafického designu, na září jsou nachystána témata P jako písmeno, S jako slovo, V jako výstava a Z jako země. A co starší děti? Pokud mají rádi záhady, tajemství, tvoření a hry, mohou se přihlásit do nového kroužku, kde budeme pátrat po stopách velkého mysteria, které se skrývá za zdmi Moravské galerie. Budeme se scházet od první říjnové středy každý týden v herně Pražákova paláce, odkud budou děti ve věku 8 až 12 let vyrážet za dobrodružstvím.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307