KAM V BRNĚ NA VOZÍKU

Na vozíku jsem více než 20 let. V Brně bydlím od roku 2004 a musím říci, že bezbariérovost v Brně je rok od roku lepší a lepší. Netýká se to jen přístupů na zajímavá místa, ale velký posun udělala i HMD v nasazování bezbariérových spojů a v přístupnosti zastávek.

KAM V BRNĚ NA VOZÍKU

Nyní můžeme s přítelkyní bez větších komplikací vyrazit kamkoliv, aniž bychom složitě hledali bezbariérové spoje, které nás nejen dopraví tam, kam chceme, ale bez problémů se dostaneme i z nástupního ostrůvku.

Když je venku krásné počasí, tak vyrážíme na procházku do Mariánského údolí. Je tam rovná asfaltová cesta, takže i pro člověka na vozíku to není náročné. Po cestě si můžete odpočinout a občerstvit se v několika hospůdkách nebo se zastavit u stánku s točenou zmrzlinou. Cestu lemuje les s cyklostezkami a downhillovou tratí. Můžete se také projet na bobové dráze.

Dalším naším oblíbeným místem je park Lužánky. Je tam spousta míst, kde se dá relaxovat a také si můžete něco ugrilovat. Pokud rádi cvičíte nebo se chcete jen protáhnout, tak navštivte nové workoutové hřiště v Jundrově.

Při nepříznivém počasí bych doporučil návštěvu Technického muzea, kde jsou k vidění například expozice starých hraček, aut, motorek a sezónní výstavy.

Pokud rádi plavete, mohu doporučit Aquapark v Kohoutovicích. Jako jeden z mála bazénů v Brně a okolí má skvěle vyřešen nejen přístup do bazénu pomocí zvedáku, ale také prostorné šatny a WC se sprchou, které vám zajistí pohodlí a soukromí.

Pokud máte, tak jako já, rádi dobré jídlo a pití, vřele doporučuji pizzerii K1 na Vinohradech nebo La Patas v Bohunicích. Tyto restaurace jsou zárukou skvělého jídla, příjemné obsluhy, ale i bezbariérových parkovacích míst.

Chcete zažít něco netradičního a podpořit dobrou věc? Tak přijďte k nám do ParaCENTRA Fenix na ulici Netroufalky 3 u Campusu vyzkoušet kolo pro vozíčkáře – handbike trenažer. Projedete se na něm virtuálními cyklostezkami a vámi ujeté kilometry podpoří Fenix v projektu Open race. Nebo přijďte jen tak, třeba na dobrou brazilskou kávu. Rádi vás provedeme naším centrem a představíme naši činnost, proč a jak pomáháme lidem po poranění páteře a míchy.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307