Kam zjara za cyklistikou radí Jiří Janoušek

Se zvyšující se teplotou a prodlužujícím se časem, kdy je světlo, nás příroda láká ven za sportem. Cyklistika se sice považuje za letní sport, ale s čím dál mírnějšími zimami a zlepšujícím se cyklo vybavením se posouvá i do role celoročního sportu.

Kam zjara za cyklistikou radí Jiří Janoušek

 

Máte-li rádi silniční cyklistiku nebo jezdíte více po asfaltových cestách, máte napůl vyhráno, stačí počkat na oschnutí cyklostezek. Zjara je mým oblíbeným výletním cílem rozhledna na Výhonu u Židlochovic, kam lze dojet převážně po cyklostezkách. Odtud je nádherně vidět Brno i Pálava. Jenom si dobře připravte nohy, kopec k rozhledně opravdu stojí za to.

Zkušenějším, kteří chtějí organismus více prověřit, doporučuji vydat se k Pálavě. Ideální je přejet hráze novomlýnských nádrží mezi Strachotínem a Dolními Věstonicemi a pokračovat po cyklostezce podél vody zpět. Ze stepi nad Strachotínem je nádherný výhled na nádrže a cyklistovo srdce zaplesá. Celý výlet vezme přibližně 80 kilometrů po rovině, ale potrápit může nepříjemný vítr.

Milovníci horských kol musejí zjara mnohem pečlivěji vybírat terény, protože není nic horšího než promočený či bořící se terén. Zatímco v létě mám rád kopce v Moravském krasu, zjara je lepší vyrazit jinam. Hezkou trasu povětšinou šotolinového charakteru sjíždím v Bobravském přírodním parku. Ten se rozkládá v kopcích kolem řeky Bobravy od Rosic až po Ořechov u Brna.

Od dob, kdy se říkalo, že svět je nejhezčí ze hřbetu koně, jsme se posunuli a nyní se totéž dá tvrdit o sedle kola. Cyklistice zdar!

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307