KAMing soon – Párty na Radnické pro všechny, kteří milují Brno!

1. 4. 2016
16:00
Stará radnice – nádvoří a historické sály

Milujete Brno? Chcete prozkoumat brněnské podzemí, věž Staré radnice a její sály? Rádi byste poznali ty, kteří tvoří brněnskou kulturu? Přijďte 1. dubna na Radnickou a zažijte oslavu jara, jak má být!

KAMing soon – párty na Radnické

Turistické informační centrum města Brna dá letos zahájení sezóny zcela jinou tvář a fazónu. Stará radnice a brněnské podzemí se stanou místem, kam se budou moci Brňané a návštěvníci města opět přijít podívat, místem kde ochutnají špičkovou gastronomii a také místem setkání těch, kteří podporují a oživují brněnskou kulturní scénu.

 

POZNEJTE BRNO
poloviční vstupné do brněnského podzemí a na věž Staré radnice (od 13 hodiny)

Procházky s průvodci:

LÁSKY V ULICÍCH MĚSTA  
Procházka centrem Brna ukáže místa ve městě tak, jak se na ně lidé dosud nedívali. Jako místa prodchnutá historií a stopami po královně Elišce Rejčce.
Průvodkyně: Jana Amadou, sraz je ve 14 hodin na Moravském náměstí u reliéfní mapy, ukončení procházky je v 16 hodin na nádvoří Staré radnice.

Z HISTORIE BRNĚNSKÝCH KAVÁREN
Okruh představí kavárenské Brno za první republiky. Kavárny meziválečného období jsou totiž velmi zajímavé svým architektonickým pojetím - podíleli se na nich tehdy nejlepší brněnští architekti, např. Wiesner, Kumpošt, Víšek i jiní protagonisté funkcionalismu. Při procházce budete vzpomínat na někdejší oblibu brněnských kaváren, spolkový život, zastavíte se i u některých ze současných kaváren, které mají vztah k minulosti nebo zajímavé zaměření či prostředí a nakouknete aspoň do jednoho kavárenského interiéru.
Průvodkyně: Monika Postbieglová, sraz je ve 14 hodin u Restaurantu Pavillon (Bývalá Zemanova kavárna), ukončení v 16 hodin na nádvoří Staré radnice.

SECESE V CENTRU MĚSTA
Procházka ukáže, jak se na přelomu devatenáctého a dvacátého století v rámci brněnské asanace změnilo historické jádro města. Tvář centra následně nabyla nového výrazu, stavělo se v duchu pozdního historismu respektive eklektivismu s prvky secese. Při prohlídce se seznámíte se secesními stavbami, které jsou dodnes obdivovány. Prohlídka vede ulicemi Panská, Radnická, Starobrněnská, Zelný trh, Masarykova, náměstí Svobody, Solniční, Rašínova, Jezuitská či Kobližná.      
Průvodkyně: Miloslava Šoubová, sraz je ve 14 hodin na nádvoří Staré radnice, ukončení v 16 hodin také na nádvoří Staré radnice.

Předprodej na Informačním centru pod krokodýlem a na pokladně Labyrintu pod Zelným trhem bude zahájen v úterý 22. 3. 2016
Cena vstupenky: 30 Kč

Ve skupině bude max. 35 lidí

 

ZAŽIJTE A OCHUTNEJTE BRNO
kulturní a gastronomický program na nádvoří Staré radnice a v jejích sálech (od 16 hodiny)

1. dubna budeme v Brně slavit. Turistické informační centrum zahájí sezónu 2016, otevře věž i historické sály Staré radnice a brněnské podzemí – Labyrint pod Zelným trhem, Kostnici u sv. Jakuba a Mincmistrovský sklep. V těchto prostorách dostanou návštěvníci slevu 50 procent na vstupném. Na nádvoří Staré radnice se uskuteční koncerty a oslava 60. narozenin kultovního časopisu KAM, na kterou jsou pozváni všichni současní předplatitelé časopisu.

Program na nádvoří Staré radnice:
16:00 Jitka Šuranská trio | BANDZONE
16:30 Oficiální zahájení – úvodní slovo ředitelky TICmB Mgr. Jany Tiché Janulíkové a redakce časopisu KAM (k 60. výročí vydání)
18:00 Ant Attack | BANDZONE
19:00 Homebwoyrasta | BANDZONE
20:15 Dražba obrazů výtvarné skupiny Hearts of Creation
20:30 Cimbálová muzika Pajtáš

Program v sálech:
Srdcaři (Hearts of Creation) – skupina kreativních 2D výtvarníků tvořící na místě obrazy na téma Brno – láska na celý život, Tamara Bláhová – klavír, hoboj, Výstava k 60. výročí časopisu KAM (archiv obálek, video).

AFTERPARTY od 18:00 - DJ Lais.

 

Gastronomický program na nádvoří a v sálech radnice od 16 hodin připravuje Food Park, producent foodmarketů, festivalů a pravidelných potravinových trhů, které jsou pořádány pod záštitou Brna-střed a pořadatel největšího potravinového trhu na Moravě.

Kromě kulturního a gastronomického programu bude Stará radnice 1. dubna také prostorem pro společné setkání a příjemný networking pro ty, kteří se svojí činností snaží Brno kulturně, turisticky i společensky zviditelnit.

KAMing soon...

Do historie života podzemí vás vtáhnou průvodci v dobových kostýmech
Do historie života podzemí vás vtáhnou průvodci v dobových kostýmech
Do historie života podzemí vás vtáhnou průvodci v dobových kostýmech
Do historie života podzemí vás vtáhnou průvodci v dobových kostýmech
Kostnice u sv. Jakuba
Kostnice u sv. Jakuba
Kostnice u sv. Jakuba

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307