Karel Franta. Kam i čert může!

13. 11. 2014 – 25. 1. 2015
Špilberk – západní křídlo, 2. patro, otevřeno pondělí–neděle od 9 do 17 hodin

Pohádková výstava pro děti na hradě Špilberku představí malíře a ilustrátora Karla Frantu. Rodák z Libčic nad Vltavou se nejprve vyučil grafickým kreslířem v pražském Melantrichu, kde se setkal mimo jiné také s Jiřím Trnkou nebo Helenou Zmatlíkovou.

Čert

Později studoval na Grafické škole AVU v Praze. Působil jako výtvarný redaktor v mnoha časopisech, ale znám je především jako ilustrátor knih Jiřího Havla, Rudolfa Čechury, Marie Kubátové, Pavla Šruta, Jiřího Žáčka i Václava Čtvrtka. K jeho přátelům patřil František Nepil, jehož knížky Hledání radosti a Co vyprávěla noc, doprovodil půvabnými ilustracemi.

Na stovky se dají počítat jeho nejrůznější podoby zvířat, ptáků, brouků, pohádkových bytostí i oživlých věcí. S vtipem a hravostí nás Karel Franta vtáhne do světa svých rozverných čertů, vodníků a dalších postaviček, které kreslí s radostí, láskou a neuvěřitelnou fantazií.

Předvánoční tip! 13. 12. Čertovské Vánoce – doprovodná celodenní vánoční akce pro rodiny s dětmi.Vánoční trhy, hudební a divadelní vystoupení, slavnostní rozsvícení vánočního stromečku na nádvoří, kostýmované prohlídky hradu, fotoateliér.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307