Káznice LIVE se vrací!

Káznice LIVE vznikla na jaře letošního roku jako reakce na koronavirovou krizi, která znemožnila řadě tvůrců a umělců přímý kontakt s jejich fanoušky. Živé umění se tak přesunulo na internet a bývalá káznice se stala místem, odkud bylo možné kvalitně vysílat.

Nyní se tento projekt pod hlavičkou Druhá vlna vrací s unikátním divadelním programem, improvizovanými talkshow a performancemi. Představení jsou site-specific, tedy ušitá přímo na míru historii a prostoru bývalé brněnské věznice. Mezi účinkujícími se objeví například Divadlo Husa na provázku nebo BuranTeatr. Jedním z unikátních kulturních zážitků bude inscenace Tvůj Jan. Dílo je inspirováno stejnojmennou divadelní hrou koncipovanou pro Káznici, ve které byl v 50. letech vězněn básník Jan Zahradníček. K dalším patří představení I AM NORMAL: EXAMPLE NO. 3 z produkce BuranTeatru, umělecký koncept na pomezí výtvarné instalace, performance a happeningu opět šitý prostředí Káznice na míru. IMPROSHOW Divadla Husa na provázku nabídne formát umělecky pojaté, stylizované talkshow, která bude pracovat jak s pevným scénářem, tak s improvizovanými prvky. Ojedinělý koncept složí hold jako neviditelný pomník všem popraveným v brněnské káznici. Vysílání probíhá v HD kvalitě na facebookové stránce Káznice LIVE, paralelně pak na profilech dalších partnerů.

Streamy jsou nyní dostupné i pro diváky bez facebookového profilu – živě i ze záznamu. Těšíme se na další semestr brněnské kultury s vámi!

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307