Káznice ožívá pravidelnými akcemi i Ghettofestem

Je to tak. Bývalá věznice na Cejlu ožívá, děje se toho v ní čím dál tím víc a postupně se prázdná a ponurá stavba mění v místo plné lidí a života. Přijít může opravdu každý. Na pravidelné workshopy (pondělí foto, úterý bubny, středa grafika) a mše (každý druhý čtvrtek v měsíci), ale také na divadlo, kino, festivaly či larpy.

Chcete-li se něco naučit, můžete navštívit bubenický workshop na djembe, workshop věnovaný fotografování nebo klasické a experimentální grafice. V květnu jste zváni také na vernisáž uměleckých děl, na Divadlo Líšeň, promítání dokumentu Stadion nebo od místních na jejich vlastní komentovanou prohlídku Bronxu. Již tradiční a oblíbenou akcí v Káznici jsou mše celebrované Janem Hanákem, naopak novinkou je zde zážitková hra larpy.

V červnu zde proběhne již 8. ročník multižánrového pouličního festivalu Ghettofest. Je tedy již tradiční akcí, na které se podílejí obyvatelé lokality i množství umělců, kteří se o ni a její rozvoj zajímají. Festival využívá kromě ulic a parku Hvězdička právě také působivé prostory Káznice.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307