Káznice se probouzí už v zimě

Bývalý vězeňský objekt na adrese Bratislavská 68 je místem s pohnutou historií i výrazným geniem loci. Přítomnost objektu a aktivity v něm realizované slibují výrazný posun v množství i pestrosti chystaných akcí pod jednotnou hlavičkou Káznice žije. Podmínky pro to vytváří TIC BRNO a spolek Tripitaka, kteří vítají i další pořadatele akcí.

Káznice se probouzí už v zimě

Program nabízející od letoška 5 základních linek respektuje pietní charakter místa a současně podporuje „živé“ aktivity v duchu hesla „Káznice žije“.

Dramaturgická linka Káznice pamatuje zahrnuje prohlídky, pamětnické a pietní akce; Káznice inspiruje nabízí především rozličné umělecké aktivity, převážně takové, které nějak invenčně pracují s prostorem a využívají jeho jedinečnost, genius loci; Káznice se proměňuje zaznamenává a podporuje reflexi objektu a života v něm; pod linku Káznice spojuje budou patřit především akce komunitního charakteru včetně pravidelných uměleckých a zájmových dílen.

Pátá linka s názvem Káznice (nás) přesahuje zahrnuje duchovní, rozvojové a meditativní aktivity využívající skutečnosti, že káznice je vhodným místem k zastavení, vnímání hlubších souvislostí, duchovní oázou v neklidné čtvrti. Nemalou měrou k tomu přispívá to, že centrálním objektem je kaple. Už od února v ní budou například každý druhý čtvrtek v měsíci probíhat pravidelné mše svaté. Celebrovat bude známý kněz a publicista Jan Hanák. První se uskuteční symbolicky 14. února od 18 hodin.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307