Káznice v dubnu hostí básníky, mši i romskou kulturu

V bývalé Káznici na Cejlu byli mimo jiných vězněni také básníci Jan Zahradníček, Zdeněk Rotrekl či Petr Bezruč. Právě tato skutečnost se stala jednou z inspirací přehlídky Básníci v káznici. Bude plná scénických čtení, divadel, koncertů, dokumentů a dalších unikátních událostí volně inspirovaných poezií, literaturou a geniem loci Káznice.

Projekt Básníci v káznici propojuje prostor bývalé Káznice v Brně s básníky, básněmi a poezií v širokém slova smyslu. V několika dnech budou do Káznice koncentrována scénická díla a další přidružené události, které mají společný inspirační zdroj – básníky a poezii. Inspirací je poezie nejen ve formě slov a veršů, ale i jako poezie těla, zvuků, hudby, k čemuž prostředí staré opuštěné věznice vytváří silný kontrast. Současně má však toto prostředí také svůj kontemplativní rozměr, inspiruje a vybízí k zastavení se v okamžiku a v atmosféře, stejně jako poezie.

Na začátku měsíce hostí Káznice také několik akcí Týdne romské kultury, který začíná 8. dubna, a již tradičně také mši svatou, celebrovanou knězem a publicistou Janem Hanákem.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307