Káznice v září žije a plánuje Faktor K.

První podzimní měsíc můžete v Káznici zažít současné poetické hudební divadlo o životě, lásce a smrti, GhettoJam, Mši svatou a akustické lo-fi snění. Zároveň se zde připravuje projekt Faktor K., který má za cíl upozornit na potenciál Káznice jako sídla kulturních a komunitních aktivit.

Září v Káznici otevře hudebně-divadelní projekt Orten 100 Ohnice: Kde tančí vítr…, který je věnovaný osobnosti a dílu Jiřího Ortena a je určen všem věkovým generacím s touhou zastavit se, vnímat a naslouchat. Následovat bude GhettoJam, multižánrová jam session s hudbou, jež bude vznikat a zároveň zanikat v neobyčejném prostoru bývalé vězeňské stolárny. Jako každý třetí čtvrtek v měsíci se i v září v kapli bývalé věznice bude konat mše svatá, kterou celebruje kněz a publicista Jan Hanák. Závěr měsíce bude patřit hudbě. Na nádvoří vystoupí Billow & MIMO & Hello Incognito se svým podmanivým dream popem a indie folkem z labelu Bughead Records.

Faktor K. pozve všechny, kteří se zajímají o osud a využití objektu Káznice, v říjnu na konferenci. Její festivalová část bude otevřená i široké veřejnosti a koncentruje sem czrůzné druhy umění s důrazem na site specific formu. Může jít nejen o scénické formy produkce (divadlo, tanec), ale i hudební performance, výtvarné instalace či různé další hraniční formy a fúze.

Káznice žije
www.kaznicezije.cz

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307