Káznice žije a zve na konferenci

Bývalá káznice na Cejlu je místem mnoha nespravedlivě zmařených lidských osudů, ale také unikátním historickým prostorem, který může inspirovat a pozitivně ovlivňovat své okolí i celé Brno. Díky projektu Káznice žije toto místo pamatuje, proměňuje, spojuje, inspiruje a přesahuje. A hlavně žije! Každý měsíc nabízí bohatý (nejen kulturní) program a v měsíci říjnu také konferenci.

Káznice žije

K již tradičním akcím jako jsou komentované prohlídky bývalé káznice na Cejlu (12 a 26/10) a jako je mše svatá v kapli (18/10), se v říjnu přidává otevřená rodičovská kavárna s kurzem Audiovizuální tvorby pro rodiče s dětmi (11 a 25/10) a koncert KANGAROOS IN AUSTRIA s jejich nekončícími psychedelickými kytarovými sóly a tepajícími rytmy, u kterých nevydržíte jen sedět (11/10).

Samostatnou říjnovou kapitolou je konference Faktor K. o káznici & umění v káznici (15–19/10). Ta zastřešuje koncept Káznice žije, který se snaží naplnit tento prostor s pohnutou historií novými pozitivními aktivitami a přitom připomínat jeho historickou a pietní linku. V několika dnech budou do káznice koncentrovány různé formy umění s důrazem na jejich site specific formu. Souběžně bude probíhat konference o káznici a o jejím potenciálu jakožto centru kulturních a komunitních aktivit. Všichni jste zváni jak na konferenci, tak na kulturní program, který bude zahájen vernisáží sochařského objektu Srdce pro káznici 15. října v 16.00. Podrobný program všech tří dnů naleznete na facebookovém profilu Káznice žije.

11/10
KANGAROOS IN AUSTRIA

11 a 25/10
Otevřená rodičovská kavárna

15–19/10
Konference Faktor K.

www.kaznicezije.cz

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307