Káznice žije kulturou, III. vlna

Spolek Tripitaka působí v prostorách bývalé káznice na Cejlu od léta 2018. Společně s TIC BRNO a za pomoci dalších partnerů se v jejích prostorách snaží pod značkou Káznice žije budovat svébytné kulturní a komunitní centrum. Během necelých dvou let se jej podařilo dostat na kulturní mapu Brna.

Andělský orloj v oknech Káznice © archiv projektu

Smělé plány na rok 2020 rozmetaly dvě vlny pandemie koronaviru. V únoru ještě stihl Zábrdovicemi projít pestrý masopustní průvod. Záhy po něm však přišel první lockdown a po krátkém letním nadechnutí, kdy se podařilo uspořádat tradiční pouliční festival Ghettofest, nastala opět vlna omezení. Říká se, že všechno zlé bývá k něčemu dobré. V Káznici tak v dubnu vzniklo ve spolupráci s filmaři z GNOMON Production internetové vysílací studio Káznice LIVE, které během první i druhé vlny umožňovalo umělcům kontakt s publikem a díky darovacímu serveru Donio jim zprostředkovalo i příjmy. Skončil rok 2020, ale pandemie nekončí. V době často se měnících podmínek není lehké plánovat.

Je jisté, že nejméně do jara vás v Káznici žádné velké akce pro veřejnost nečekají. Snad se podaří realizovat alespoň něco ve veřejném prostoru a na čerstvém vzduchu tak, jako byl například Andělský orloj v oknech pořádaný pro diváky na nově opraveném Náměstíčku pod platany před vstupem do Káznice. Tým Káznice žije přeje hodně sil v novém roce a těší se na viděnou v lepších časech.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307