Káznici v červnu oživí Ghettofest a ProART Company

Multižánrový pouliční festival Ghettofest proběhne v lokalitě zvané jako „brněnský Bronx“ či „ghetto“ letos již poosmé. Naopak představení Kde tančí vítr zde bude mít premiéru. Jedná se o současné poetické hudební divadlo o životě, lásce a smrti.

Ghettofest je pouliční festival odehrávající se v lokalitě přezdívané „brněnský Bronx“. Jde o unikátní sociálně-kulturní koncept vytvořený přímo pro toto místo. Jeho hlavními motivy jsou otevření ghetta, myslí jeho obyvatel i ostatních Brňanů a naděje pro lepší soužití, pro vzájemný respekt, a to bez konfrontací a vymezování. Ghettofest je festival pro všechny! Je organizován lidmi, kteří v lokalitě žijí, žili nebo k ní mají úzký osobní vztah. Festival již tradičně využívá kromě ulic a parku Hvězdička také působivé prostory bývalé káznice.

Multižánrový scénický projekt Kde tančí vítr je věnovaný osobnosti a dílu básníka Jiřího Ortena, jenž byl pro svůj židovský původ pronásledován a za nejasných okolností přišel ve dvaadvaceti letech o život při automobilové nehodě. Poezie jako hudba, tanec jako poezie, hudba jako tanec. Poetický hudebně-divadelní projekt pro všechny věkové generace s touhou zastavit se, vnímat a naslouchat. Přijďte do Káznice na tanec, divadlo a živou hudbu dvou houslí.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307