KDYŽ SE SPOJÍ ZÁBAVA SE VZDĚLÁNÍM

Skloubit zábavu se vzděláváním není vždycky jednoduché – jako pedagog a dlouholetý ředitel střední školy o tom vím své. O to větší mívám radost, když se něco takového podaří. Proto v programech vždycky pátrám po zábavných a zároveň přínosných akcích, na které můžu lákat i své studenty. V Brně je naštěstí z čeho vybírat.

KDYŽ SE SPOJÍ ZÁBAVA SE VZDĚLÁNÍM

V měsíci květnu si určitě nenechám ujít velkolepou expozici Cosmos Discovery, která odstartuje hned 1. května na brněnském výstavišti. Na obrovské ploše nabídne „průlet“ historií i budoucností všeho, co se týká přítomnosti člověka ve vesmíru. Jde o českou premiéru výstavy, kterou pomáhala připravovat NASA a která sklízela úspěchy v jiných evropských městech. V Česku si tak budeme moci na vlastní oči poprvé prohlédnout originální kousky spojené s dějinami kosmonautiky Spojených států nebo Ruska. A nejen to – výstava slibuje zažít si návštěvu vesmíru dokonce i na vlastní kůži. Kdo by si nechtěl zkusit třeba pocit stavu beztíže?

K dalším událostem, ve kterých se skvěle snoubí zábava se vzděláním, patří muzejní noc. Jde o akci tradiční a jedinečnou, která se v Brně koná v květnu každoročně, letos už počtrnácté. Sám si proto předem rezervuji termín 19. května, kdy se v 18 hodin otevřou známé památky, muzea a galerie, ale i některá méně známá nebo kuriózní místa, kam se běžně nepodíváme. Prohlídky skončí až o půlnoci, a tak bude-li to možné, nenechám si tentokrát ujít noční návštěvu areálu nechvalně proslulé brněnské káznice, která po setmění nepochybně získá na tu pravou „působivost“.

Velký zábavně-vzdělávací potenciál mají samozřejmě i festivaly. Rád bych už teď upozornil na jeden, který pomáhá organizovat naše Střední škola uměleckomanažerská. Festival studentské tvorby Start Film Fest se letos potřetí uskuteční v Bystřici nad Pernštejnem. Na několikadenní workshopy vedené zajímavými osobnostmi lákáme hlavně mladé začínající filmaře. Festival sice zahájíme až začátkem srpna, ale už teď je spuštěná výroční soutěž o nejlepší studentské filmy v kategorii animace, dokument a hraný film. Pokud jste tedy autory zajímavých filmů nebo znáte někoho, kdo zajímavé filmy natáčí, neváhejte zjistit více na webu www.startfilm.cz.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307