Ke čtení zve Petr Minařík

Básník a brněnský inventář, zakladatel systému jednosměrných micropůjček, Leoš Slanina, taktéž vystupující pod jménem Bacon, se dožívá neuvěřitelných sedmdesátin. Ve Větrných mlýnech jsme se rozhodli, že mu vydáme knížku.

Leoš Bacon Slanina. Foto: David Konečný

Bude sestavena nejen ze zdravic přátel, ale především z toho nejlepšího ze Slaninovy dosavadní tvorby. Kdo nezná, bude překvapen. Slanina je básník, ne že ne! Na knihu, ale především autorův honorář, sbíráme na HitHitu, tak kdo můžete, přispějte. Všichni jste pak srdečně zváni do brněnského HaDivadla, kde 13. března, v den Slaninova jubilea, proběhne křest knihy a oslava, pochopitelně.

Je samozřejmě možné, že někteří Leoše Bacona Slaninu neznají, a proto zde pár řádků, které o sobě napsal sám: „Narodil jsem se v Brně, 13. března 1946 v pravé poledne za jasného počasí, které přeje básníkům. Školu jsem absolvoval nadvakrát. Tu základní, která mě nebavila, a tu životní, která mně klade kameny do cesty stále. Můj tatínek říkával, že píšu, když nemám peníze, což platí dodnes, takže píšu dál. Tisknout jsem začal v samizdatu Koruna, jehož pět čísel se nenávratně ztratilo. S Pavlem Řezníčkem jsme dělali pořady poezie za flašku rumu. To na nás chodilo dvě stě lidí, kteří díky nám ten den unikli blbostem a ideologii. Školili jsme jejich hlavy přes naši poezii. Ta flaška rumu za to stála. Pak jsem dvacet let nesměl. Teď to začalo znovu. Večery poezie při deseti lidech, pořady v rozhlase, verše v časopisech od Šumavy k Tatrám. Pan Markovič by ze mě měl radost.“

Petr Minařík
nakladatel

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307