KINA POD HVĚZDAMI

Letní kino na Špilberku, Scalní letňák, Letní kino Brno-střed a mnohá další letní kina každým rokem spoluutvářejí atmosféru prázdninového nočního Brna. Léto je příležitostí, kdy si můžeme odpočinout od klasických kin a multiplexů a užívat si filmy pod hvězdným nebem, promítané až po setmění.

KINA POD HVĚZDAMI

Přímo v centru města a v jeho bezprostřední blízkosti jsou čtyři kina, která mají již zavedenou několikaletou tradici. Například Letní kino na nádvoří radnice MČ Brno-střed, s kapacitou pro 150 lidí a kousek nad Špalíčkem. Letní kino Brno-střed se zaměřuje na retrospektivy, výběry z klasiky a dokumenty. Nedílnou součástí je cyklus německých filmů Das Sommerkino – a diváckou raritou je např. srpnové promítání němého filmu Upír Nosferatu (1922, r. Friedrich Wilhelm Murnau) s živým hudebním doprovodem kapely Teve. Za pozornost určitě stojí 21. srpen a filmy z produkce Televizního studia Brno (Brno 1968: Trosečníci z Kojálu a Brno 1969).

Druhým nepřehlédnutelným letním kinem je Scalní letňák, který na nádvoří Místodržitelského paláce (hned vedle Scaly) promítá třikrát týdně – v úterý, čtvrtek a v sobotu. Kdo nejezdí do Karlových Varů a přesto má rád i festivalové snímky pro náročnější publikum, tak Scalní letňák příležitostně uvádí tři snímky, které si díky Varům našly cestu do kin – Studenou válku z Polska, dánský thriller Tísňové volání či latinskoamerický rodinný příběh Mama Brasil.

Trojice českých filmů (Protektor, Vratné lahve a Kouř) pak stojí za zmínku jako bonus k Bienále Brno.

Z dalších letních kin přímo v centru nelze opomenout Letní kino na Špilberku. Jeho programová nabídka střídá hudební koncerty s cestopisnými přednáškami a kino. Filmový koktejl je mixem divácky atraktivních filmů zejména americké provenience. Přidanou hodnotou je výhled na město. Kousek dál, na Lidické, již osmým rokem funguje Letní kino ve dvoraně Městského divadla Brno, které promítá každý den a uvádí filmy pro co nejširší obecenstvo. Za skromnou zmínku ještě stojí malá letní kina mimo centrum. Obvykle promítají jedenkrát týdně – např. každý čtvrtek přes prázdniny je v provozu Židenické letní kino na Dělňáku (z centra tramvají č. 9) a během srpnových pátků ožívá projekcemi také nádvoří radnice v Tuřanech. Miloš Henkrich redaktor KAMu Druhým nepřehlédnutelným letním kinem je Scalní letňák, který na nádvoří Místodržitelského paláce (hned vedle Scaly) promítá třikrát týdně – v úterý, čtvrtek a v sobotu. Kdo nejezdí do Karlových Varů a přesto má rád i festivalové snímky pro náročnější publikum, tak Scalní letňák příležitostně uvádí tři snímky, které si díky Varům našly cestu do kin – Studenou válku z Polska, dánský thriller Tísňové volání či latinskoamerický rodinný příběh Mama Brasil.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307