Knížka o Brně pod stromeček

Komiks pro dospělé o geniálním gotickém staviteli a ilustrovaný příběh provádějící děti normalizačním Brnem. To jsou dvě zbrusu nové knížky určené nejen fanouškům našeho města. TIC BRNO v nich představuje Brno a jeho historii originálně a s důvtipem, jak je u něj dobrým zvykem. Díky těmto knižním novinkám poznáte život jedné z nejvýznamnějších osobností středoevropské pozdní gotiky – Antona Pilgrama. A s pionýrem Leošem se zas vydáte Brnem vstříc listopadové revoluci.

Temný komiks o geniálním gotickém staviteli a sochaři z Brna

Dnešní děti už často ani netuší, kdo to byli pionýři a že se hudební nosiče, kdysi gramofonové desky, tajně prodávaly na nepovolených burzách. Proto TIC BRNO k příležitosti 30 let od sametové revoluce vydal pro dětské čtenáře (a jejich rodiče) knížku Jak to ruplo, která je zavede do Brna druhé poloviny roku 1989. Spolu s hlavním hrdinou si můžou zarecitovat Majakovského, na stojáka vypít sodovku ve Sputniku nebo utíkat před příslušníky Veřejné bezpečnosti.

Pro čtenáře odrostlejší a dospělé je určen komiks Kameník. Brněnský rodák Anton se v 15. století vydává na studijní cestu po Evropě. Ta se kvůli moru značně zkomplikuje a vyslouží mu přezdívku Poutník – Pilgram. Po návratu do Brna jej čeká nemilé překvapení… Pokud chcete vědět jaké a zajímají vás i okolnosti vzniku legendárního portálu Staré radnice s pokroucenými fiálami, který vytvořil náš komiksový hrdina, začtěte se do Kameníka.
Obě knížky jsou či brzy budou k dostání na pultech infocenter TIC BRNO nebo v jeho e-shopu.

Kameník

text Michal Konečný,
ilustrace Pavel Matyska

Jak to ruplo

text Michal Konečný,
ilustrace Barbora Straková
www.ticbrno.cz

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307