KONČÍ ZIMNÍ SPÁNEK?

Vánoční obžerství za námi, zbývá už maximálně několik tun cukroví na dojezení, a proto je ta správná chvíle na první vyčištění organismu. Samozřejmě není třeba nic přehánět, přece jen si všichni ještě konejšivě lebedíme v zimním spánku.

KONČÍ ZIMNÍ SPÁNEK?

Vzhledem k chladnému počasí není dobré zcela odlehčit jídelníček, pokrmy by měly zůstávat syté, abychom měli na chřipkovou sezónu dostatek energie. I tak se ale hodí například pauza od masitých jídel, zařazení bylinných čajů a nějaké to cvičení. Všechno ale popořádku...

Leden je ideální příležitostí k poznávání vegetariánských, či dokonce veganských specialit. K rozšiřování těchto obzorů doporučuji navštívit například Forky’s na Jezuitské nebo Vegalité na Slovákově ulici. Pokud ale, podobně jako já, nemáte potřebu vzdát se masa ani teď, navrhuji udělat si asijský měsíc. Chilli a silné vývary postaví na nohy nejednu promrzlinu a udělají utrum každému náběhu na rýmičku. Takže vzhůru za Vietnamem do Gỗ, Vietnamských baget nebo až na Olomouckou. Thajsko ochutnáte v Siam Thai, a v Sabaidy navíc i Laos. Čím pálivější, tím lepší – tělo si zvykne a brzy se zocelí. Jestli se marně snažíte vést k uvědomělé stravě také svá dítka, určitě byste 17. ledna měli dorazit na kurz Jak naučit děti jíst zdravě, pořádaný Mamicentrem na Bakalově nábřeží.

Dobrou kombinací cvičení i potravinové osvěty je léčivý jógový workshop konaný 5. ledna na Václavské ulici. Bude zahrnovat posilovací jógu, šálek čaje a rozpravu o bylinkách vhodných k danému měsíci. Obecně je na očistu dobrá kopřiva, řebříček, pýr, bříza, maliník, svízel a mnohé další léčivky. Ti, kteří přes léto poctivě sušili, jednoduše sáhnou do spíže, my ostatní budeme muset zavítat do zdravých výživ nebo rovnou do čajoven. Ať už si tedy z lednové nabídky vyberete cokoliv, přeji vám přesně takový start do nového roku, jaký jste si přáli.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307